Bilgi

1 Temmuz’a Kadar Başvuru Yapabilirsiniz! Unutmayın SGK Duyurusunu Yaptı

1 Temmuz’a Kadar Başvuru Yapabilirsiniz! Unutmayın SGK Duyurusunu Yaptı, arayışı içine giren okurlarımız için 1 Temmuz’a Kadar Başvuru Yapabilirsiniz! Unutmayın SGK Duyurusunu Yaptı ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız 1 Temmuz’a Kadar Başvuru Yapabilirsiniz! Unutmayın SGK Duyurusunu Yaptı sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

1 Temmuz’a Kadar Başvuru Yapabilirsiniz! Unutmayın SGK Duyurusunu Yaptı

Koronavirüs salgını sebebiyle ekonomik sıkıntı yaşayanlar, bi hayli zor durumda kalmaktadır. Sizlerde eğer pandemi sebebiyle iş durumunuz kötüye gittiyse, devletin vermiş olduğu desteklerden yararlanarak, nakit gereksiniminizı giderebilirsiniz. Devlet destekli olarak esnaf olanlara ve diğer maddi yardım almak isteyen muhtaç bireylere sürekli olarak olarak yardımlar yapılmaktadır.

Son verilen 1100 TL yardım başvurusu ve esnaflara verilen destekler için 1 Temmuz’a kadar başvurular devam edeceği açıklamaldu. 2021 yılı itibariyle verilmeye devam eden sosyal yardım parası, 1 Temmuz’a kadar başvuru yapan bireylere verilmeye devam edecek. Sizlerde gerçekten ihtiyaç durumda olmanız ile birlikte e-devlet sitesi üzerinden yardım başvurunuzu uygulayabilirsiniz.

Başvuru Kimler Yapabilir?

Maddi yardım alamayan bireyler, bu durumda merak ettikleri konu kimlerin yardım başvurularının onaylanmış olmasıdır. Genelde verilen 1100 TL sosyal yardım, öncedenden de 1000 TL alan ve sosyal yardımlaşma da kaydı olan bireylere verildiği belli olmuştur. Sizin eğer bir işiniz varsa ve bu iş yerinde de sigortanız varsa bu destekler için başvuru yaparsanız, onay alamazsınız. Çalışan bireylere devlet destekli gıda yardımı, giyim yardımı gibi diğer pandemi destekleri verilmektedir.

TC vatandaşı olan ve 18 yaşından büyük bireylerin yardım başvurusu yapacağını aktarabiliriz. Yardım başvurusu yaptığınızda bağlı olduğunuz ilçedeki sosyal yardımlaşma değerlendirmeyi yapacak ve onay almanız ile birlikte, başvuru sırasında verdiğiniz IBAN adresinize paranız yatacaktır. Eğer IBAN numaranız yoksa PTT hesabınızı kontrol etmelisiniz. Daha önceden başvuru yapan bireyler halen bir sonuç alamadıysa, e-devlet üzerinden PTT kurum ödeme sorgulama yapmasını tavsiye ediyoruz. 

Temmuz ayında çifte bayram! Hem yüzde 6.39 zam, hem de zamlı ikramiye ödenecek!

Temmuz ayında çifte bayram! Hem yüzde 6.39 zam, hem de zamlı ikramiye ödenecek!

4.Faz Verilecek mi?

Ramazan bayramı öncesi verilen bu yardım destekleri ardından, Kurban bayramı öncesinde de 4.faz yardımların verilip verilmediği merak konusu olmaktadır. Kurban bayramından önce bu yardımların halen verilip verilmeyeceği belli değil. Emekli olan bireylere verilecek olan 1100 TL emekli bayram ikramiyesi kesinleşti. Bunun bunun yanında tekrardan ve son bir kez daha bayram öncesinde pandemi desteği verilmesi amaçlanıyor. Eğer bu biçimde onay gelirse ve tekrardan pandemi desteği verilirse, yine aynı hesabınız üzerinden bayram öncesinde başvuru yapmadan hesabınıza bu yardımı alabileceksiniz. Devletin verdiği bu yardım paralarını alabilmeniz için gerçekten gereksiniminizın olması gerekiyor. Aksi durumda onay alamazsınız

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün