Bilgi

12 Ay Ödemesiz 60 Ay Vade ile Yeni Kredi Müjdesi!

12 Ay Ödemesiz 60 Ay Vade ile Yeni Kredi Müjdesi!, arayışı içine giren okurlarımız için 12 Ay Ödemesiz 60 Ay Vade ile Yeni Kredi Müjdesi! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Düşük Faizle Vatandaşa Nefes Kredisi! 12 Ay Ödemesiz 60 Ay Vade ile Yeni Kredi Müjdesi! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

12 Ay Ödemesiz 60 Ay Vade ile Yeni Kredi Müjdesi!

Devletten Koronavirüs pandemisi zamanında ihtiyaç sahibi durumda bulunan vatandaşlara yönelik birden fazla sosyal yardım hayata geçirilmişti. Bu süreç, Tam Kapanma dönemi ile birlikte milyonlarca esnafı, çalışanı, emekliyi velhasıl milyonlarca kişiyi ekonomik olarak etkilemiş durumda. Şimdi, Mayıs ayının son günleri itibariyle Haziran ayı içinde yeni nefes kredileri hayata geçiriliyor! Düşük faizle, 12 ay geri ödemesiz, 60 aya kadar vade olanağıyla yeni ihtiyaç kredilerinin tüm ayrıntı kısmı haberimizin detay kısmında sizlerle…

12 ay geri ödeme yapmadan 60 ay vade fırsatıyla destek kredisi müjdesi gündeme geldi! Günümüzde gelinen durumla birlikte kobiler için kredi sistemi de yeni imkanlar ile birlikte gelişiyor. Sistemde uzun süredir bulunan KGF, gerçekleştirilen yenilikler ile birlikte daha kuvvetli bir duruma gelerek kobileri sevindiren kredi uygulamaları içinde yer alıyor. Son zamanlarda çoğu bankanın gündeminde bulunan KGF nedir ve nasıl kullanılır sorularına yanıt arayan vatandaşlar araştırmalar yapmaya başladı.

KGF aracılığıyla gerçekleştirilen yeni açıklama içinde faizsiz kredi sunan bankaların isimlerine ve başvuru tarihlerine yer verildi. KGF, KOBİ’lere destek sağlamak, yatırımlarının ve işletmelerinin finansmanında banka kredisi kullanmalarını olabilecek kılmak adına kefalet sağlamak maksadıyla kuruldu. KGF’den gerçekleştirilen bilgilendirmede 15 bankanın 12 ay geri ödemesiz kredi sunacağına ve başvuruların başladığına dair bilgilere yer verildi. KGF’nin Avrupa Yatırım Fonu’ndan gerçekleştirdiği 300 milyon TL’lik hibe ve kendi öz kaynaklarının sağladığı 300 milyon TL’lik destek ile var olan fon aracılığıyla KOBİ’lere 6 milyar lira tutarında kefalet sağlanacak.

Düşük Faizli Nefes Kredisi

Kredi Garanti Fonu sayfası üzerinden gerçekleştirilen son dakika açıklamalarında şu ifadeler altı çizildi:

Hedeflenen kredi hacmi: 7,5 milyar TL
AYF kontrgaranti miktarı: 300 milyon TL
Proje kaynakları: P AYF kontrgarantisi, P KGF Özkaynağı

Hedeflenen kefalet hacmi: 6 milyar TL
Başvuru Süresi: 1 Nisan 2022 tarihine kadar
Tazminat Üst Sınır:

Halkbank ve Ziraat Bankası Faizsiz Kredi desteği verecek! 50 bin TL 200 bin TL Faizsiz kredi

Kredi Garanti Fonu aracılığıyla bir açıklama gerçekleştirildi ve “Azami 12 ay ödemesiz dönem dahil olmak üzere asgari 36 ay, azami 60 ay vade” ifadeleri kullandı. Başvuru ücreti ve komisyonu ise şu biçimde belirlendi:

Komisyon Oranı: Yıllık %1.5
Başvuru Ücreti: 500 TL

Başvuru Şartları

Söz konusu kredi KOBİ’ler için verilmektedir. Faydalanıcıların Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre kurulmuş, KOBİ tanımını haiz gerçek ve tüzel kişi işletmelerinden biri olması koşulu aranmaktadır. KGF başvurusunda bulunmak için bankaların şubelerine giderek başvuru uygulayabilirsiniz. Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü Kasım Akdeniz aracılığıyla söz konusu krediye yönelik yapılan bilgilendirmede, “Bu destek paketi KOBİ’lerin rekabet gücünün yükseltilmesi adına Avrupa Komisyonu aracılığıyla sağlanan bütçe kapsamı içinde Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülen COSM Programının içinde imzalanan protokolün devamı niteliğinde olmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün