Biyografi

Abbas Güçlü Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Abbas Güçlü kimdir?, Abbas Güçlü kaç yaşında?, Abbas Güçlü evi nerede?, Abbas Güçlü nerelidir? Abbas Güçlü ev adresi?, Abbas Güçlü kaç yaşında?, Abbas Güçlü nerede oturuyor?, Abbas Güçlü nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Abbas Güçlü hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1957 senesinde doğan Abbas Güçlü şu an için 64 yaşında ve burcundandır. Abbas Güçlü doğum yeri ise Haymana, Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise YazarGazeteci olarak devam ettirmektedir.

Abbas Güçlü Kimdir? – Abbas Güçlü Evi Nerede? – Abbas Güçlü Nerede Oturuyor?

Abbas Güçlü Kimdir?, evi nerede?

Halkın Gündemi, Genç Bakış ve Karne programlarıyla, özellikle eğitim alanında olmak üzere birden fazla alanda bilgilendirici yapımlarıyla halka ışık tutan araştırmacı yazar ve eğitimci. Milliyet Gazetesi‘ne Eğitim Editörü olan Güçlü, halen bu gazetede köşe yazarlığı görevine de devam ediyordir.

Abbas Güçlü, 1957 senesinde, Haymana, Ankara‘da dünyaya geldi. Lise eğitimini tamamlamasının sonrasında Gazi Üniversitesi‘ne kayıt olan Güçlü, bu üniversitenin Teknik Eğitim Fakültesi’nden başarıyla mezun oldu.

1985 senesinde Milliyet gazetesinde çalışmaya başladı. Milliyet Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapan Güçlü, halen bu gazetede Eğitim Editörü ve köşe yazarı olarak görev yapmakta. Uzun süre boyunca radyo/tv sektöründe eğitim programları hayata geçiren Güçlü, Kanal D‘de Halkın Gündemi ve de Karne adlı programları, TRT’de Sonsuz Yarış adındaki eğitim programını hayata geçirdi; bunun bunun yanında Radyo D ve Radyo Foreks‘in kuruluş sürecinde yer aldı.

Abbas Güçlü’nün yayına hazırladığı ve sunuculuğunu üstüne aldığı tartışma programı Genç Bakış ise, ülkemizde eğitim alanında hazırlanan yapımlar içerisinde en mühimlerinden birisi olarak göze çarpmakta. Her bölümünde eğitim sistemimizle alakalı mühim konuların tartışıldığı Genç Bakış, bunun bunun yanında ÖSS ve LGS’ye hazırlanan gençlerimize de yol göstericilik yaparak birden fazla insanın yaşamını etkiledi.

Abbas Güçlü, dünya çapındaki birden fazla eğitim sistemini yerinde inceleyerek, eksileri ve artıları ile bizim sistemimizle karşı karşıya geldirdı, eğitim sisteminin geliştirilmesi yönünden mühim tavsiyelerde bulundu. Halen Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Temel Gazetecilik dersleri vermekte olan Güçlü, bunun bunun yanında Genç Bakış programına ve de Milliyet Gazetesi‘ndeki köşe yazılarına devam ediyor.

Pek çok kez Yılın Gazetecisi ödülünü kazanmış olan Abbas Güçlü’nün, bunun bunun yanında Genç Bakış programı ile kazandığı fazlasıyla En İyi Gençlik Programı ödülü de bulunmakta.

Abbas Güçlü, İclal Güçlü ile evlidir. Bir erkek çocukları mevcuttur.

Abbas Güçlü, 2011 yılı YGS sınavındaki “şifre skandalı”nı ortaya çıkaran kişi olmuştur. YGS şifre sisteminin takipçisi olmuştur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün