Biyografi

Abdullah Kiğılı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Abdullah Kiğılı kimdir?, Abdullah Kiğılı kaç yaşında?, Abdullah Kiğılı evi nerede?, Abdullah Kiğılı nerelidir? Abdullah Kiğılı ev adresi?, Abdullah Kiğılı kaç yaşında?, Abdullah Kiğılı nerede oturuyor?, Abdullah Kiğılı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Abdullah Kiğılı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Nisan.1943 senesinde doğan Abdullah Kiğılı şu an için 78 yaşında ve Boğa burcundandır. Abdullah Kiğılı doğum yeri ise Malatya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Abdullah Kiğılı Kimdir? – Abdullah Kiğılı Evi Nerede? – Abdullah Kiğılı Nerede Oturuyor?

Abdullah Kiğılı Kimdir?, evi nerede?

Meşhur Kiğılı Mağazası sahibi, Fenerbahçe eski yöneticisi ve Futbol Federasyonu eski Başkanıdır.

Abdullah Kiğılı, 20 Nisan 1943 tarihinde Malatya’da doğmuştur. Babası Malatya’da kumaş işiyle iştigal eden bir esnaftı. Aile köken olarak Bingöl‘ün Kiğı beldesinden göçme olduğu için soyadı kanunu çıktığında Kiğılı soyadını almışlar. Dedesi 1928 senesinde Kiğı’dan Malatya’ya göç etmiş, 1952 senesinde da 9 yaşında iken ailesi İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul Erkek Lisesinde okuyup 1961 senesinde mezun olmuştur.

Babası tekstil işi ile uğraşan Abdullah Kiğılı, 1959 senesinde lisedeyken babasının Sultan Hamam’da açtığı kumaş mağazasında çalışmaya başladı. Daha öncede Mantocu Osman’ın yanında çıraklık yaptı. Abdullah Kiğılı, 1965 senesinde Kiğılı markası ile gömlek üretimine başlayarak iş hayatına atılmıştır. Daha sonra pantolon, takım elbise, palto kaban işine başladı.

25 Ekim 1969 tarihinde İstiklal Caddesi’nde ilk mağazasını babası ile birlikte açtı. 1973 senesinde Cem Boyner’in babası Altınyıldız kumaşlarının sahibi Osman Boyner’in daveti ile Beymen Beyoğlu mağazasına ortak oldu.

1980 senesinde Kiğılı Konfeksiyon Fabrikası’nı kurmuştur. Almanya’dan eğitmenler getirerek bu işi oturttu. İlk etapta Almanya, Hollanda gibi ülkelere fason işler yapmaya başladı. Ayrıca ürünlerini Türkiye genelinde 300’ün üzerinde bayi aracılığıyla satar hale gelmiştir. 2011 senesinde yurtdışında da 17 mağazası vardı.

Abdullah Kiğılı, 9 Eylül 1997 – 4 Kasım 1997 tarihleri içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı görevi yapmıştır. 4 Kasım 1997 tarihinde görevini Haluk Ulusoy’a devretmiştir. Abdullah Kiğılı, bunun bunun yanında Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Aziz Yıldırım zamanında 1998 senesinde başkanvekilliği de yapmış, İstanbulspor, Güreş Federasyonu, Kayak Federasyonu’nunda yöneticilik yapmıştır. Aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ait 1999 senesinde Fenerium mağazalarından da sorumlu yönetici olmuştur. 2000 senesinde ayrıldı. 2009 senesinde tekrar senesinde Fenerium mağazalarından da sorumlu yönetici oldu.

Abdullah Kiğılı, 1964 senesinde evlendi. 3 kızı mevcuttur.

Hayatta maddi manevi kazanmak için 10 altın sır mevcuttur diyen Abdullah Kiğılı’nın sırları :
1. Moralini yüksek tut
2. Hata yapmaktan korkma, yaptığın hatadan ders al
3. Heyecanını asla yitirme
4. Sabırlı ol
5. Çok çalış ama sosyal hayattan kopma
6. Tutamayacağın sözü verme
7. Bardağın dolu tarafını gör, yeni iş olanakları yarat
8. Adaletli ol
9. Değişime ayak uydur
10. Ve çok sev! İşini, eşini, arkadaşını, hayatı, kısaca her şeyi…
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün