Biyografi

Abidin Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Abidin kimdir?, Abidin kaç yaşında?, Abidin evi nerede?, Abidin nerelidir? Abidin ev adresi?, Abidin kaç yaşında?, Abidin nerede oturuyor?, Abidin nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Abidin hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 07.Temmuz.1977 senesinde doğan Abidin şu an için 44 yaşında ve Yengeç burcundandır. Abidin doğum yeri ise Adana olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Pop Şarkıcısı olarak devam ettirmektedir.

Abidin Kimdir? – Abidin Evi Nerede? – Abidin Nerede Oturuyor?

Abidin Kimdir?, evi nerede?

Türk pop müzik sanatçısı.

Abidin, 7 Temmuz 1977’de Adana‘da dünyaya geldi. Tam adı Abidin Özşahin’dir. İlkokulu Adana Ziya Gökalp, ortaokulu yine Adana’da İstiklal Ortaokulu ve liseyi de Seyhan Çobanoğlu lisesinde bitirdi. İlkokul senelerından beri ailesine yardımcı olmak ve kendi parasını kazanmak için çalışmaya başladı. Önce babasının yanında marangozluk yaptı. Sonra bir tüpçüde çalıştı ve sonrasında bir börekçiye girip orada soğan soymaya başladı. Lise senelerında ev ev dolaşarak tekstil ürünleri pazarladı.

Sonunda yaşamındaki en büyük tutkusu müzikle tanıştı ve gitar çalmaya başladı. Lise hayatı boyunca Adana müzik merkezinde gitar hususunda kendini geliştirdi ve liseyi bitirdikten sonra barlarda şarkı söylemeye başladı. Ancak üniversiteye de gitmek istiyordu ve sınava girip Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü‘nü kazandı. Eskişehir‘e yerleşti ama yalnızca 4 ay kalabildi ve Adana’ya döndü.

Askerliğini, dünyaya geldiğu yere çok yakın bir şehirde Gaziantep‘te yaptı. Ancak, 8 ay sonra kalbindeki ritim bozukluğu sebebiyle erken terhis edildi. Adana’ya geri döndü.1 yıl boyunca demolar hazırladı ve bunları İstanbul’daki müzik şirketlerine gönderdi. Fakat istediği sonucu alamadı. Hayatına yeni bir yön verip, tekrar Eskişehir’e gitmeye okulunu bitirmeye karar verdi. Okul ve bar programlarını beraber yürüttü. Mali müşavir olmak istiyordu ama müzik tutkusu yine okuldan ağır bastı ve Abidin yine Adana’ya döndü. Yine demolar hazırladı, yine İstanbul’a gelip demolarını müzik şirketlerine verdi ve yine amacına ulaşamadı. Soluğu tekrar Adana’da aldı.

2003 Yılının Eylül ayı gelmişti. Kanal D‘de Popstar Türkiye tanıtımlarını gördü ve 8 Eylül’de jüri önüne çıktı. Şehir elemelerini geçmiş ve ilk 50 popstar adayı arasına girmişti. Abidin’e yine İstanbul yolları görünmüştü. İstanbul’daki 3 günlük eğitime katıldı. 3. günün sonunda 50 yarışmacıdan geriye 12 kişi kalacaktı ve Abidin gösterdiği performansla Türkiye’nin yeni Popstarı olmaya aday 12 finalist arasına girdi. Artık sıra halk oylamasına gelmişti. 12 haftalık canlı yayın maratonunun sonunda kırmızı odada son ikiye hiç kalmadan büyük finale kadar geldi ve finalde popstar birinciliğini kazandı.

Daha sonra albüm çalışmalarına başlayan Abidin 2004 senesinde ilk albümü olan “Aşktan Yana“‘yı çıkardı.

1 Aralık 2014 tarihinde Ütopya yarışmasına dahil oldu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün