Biyografi

Açalya Samyeli Danoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Açalya Samyeli Danoğlu kimdir?, Açalya Samyeli Danoğlu kaç yaşında?, Açalya Samyeli Danoğlu evi nerede?, Açalya Samyeli Danoğlu nerelidir? Açalya Samyeli Danoğlu ev adresi?, Açalya Samyeli Danoğlu kaç yaşında?, Açalya Samyeli Danoğlu nerede oturuyor?, Açalya Samyeli Danoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Açalya Samyeli Danoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 05.Kasım.1991 senesinde doğan Açalya Samyeli Danoğlu şu an için 30 yaşında ve Akrep burcundandır. Açalya Samyeli Danoğlu doğum yeri ise Münchberg, Almanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Açalya Samyeli Danoğlu Kimdir? – Açalya Samyeli Danoğlu Evi Nerede? – Açalya Samyeli Danoğlu Nerede Oturuyor?

Açalya Samyeli Danoğlu Kimdir?, evi nerede?

Açalya Samyeli Danoğlu, 5 Kasım 1991 tarihinde Almanya‘nın Münchberg şehrinde doğmuştur. 13 yaşındayken 2004 senesinde Türkiye’ye dönüş yapmışlar. Babası aslen Edirne’nin Uzunköprü beldesinden olup aile Tekirdağ‘da yaşamaktadır. Biri kız, diğer ikisi erkek üç kardeşi mevcuttur. İstanbul Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık öğrencisidir.

2012 senesinde katıldığı “Miss Turkey” müsabakasında birincisi oldu. Türkiye’yi Miss World 2012’de Çin‘in Inner Mongolia şehrinde temsil etti. Fakat dereceye giremedi.

Orkid reklamlarında oynadı. Aynı zamanda Part-time mütercim tercümanlık yapmaktadır.

2013 senesinde yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı “Düğün Dernek” adlı komedi filminde; Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız, Zerrin Sümer, Sinasi Yurtsever, İnan Ulaş Torun, Erol Aksoy (oyuncu), Kemal İnci, Emel Sayın, Sırrı Süreyya Önder, Burak Satıbol, Tuğçe Kurşunoğlu, Açalya Samyeli Danoğlu, Binnur Kaya ile beraber oynadı.

Açalya Samyeli Danoğlu, 2014 senesinde yapılacak olan Survivor yarışmasına Acun Ilıcalı‘dan teklif aldı fakat kabul etmedi.

Açalya Samyeli Danoğlu, 23 Aralık 2016 tarihinde işadamı Erman Ademoğlu ile Paris’te evlendi

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Düğün Dernek 2: Sünnet (Leyla) (Sinema Filmi)
2014 – Şimdi Onlar Düşünsün (Senem) (TV Dizisi)
2013 – Düğün Dernek (Resepsiyon görevlisi 2 (Leyla)) (Sinema Filmi)
2012 – İşler Güçler (Konuk Oyuncu)(TV Dizisi)
2012 – Muhteşem Yüzyıl 3. Sezon (Konuk Oyuncu)(TV Dizisi)
2012 – Kanıt 3. Sezon (Konuk Oyuncu)(TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün