Adil Karaismailoğlu Kimdir? Nerelidir?

Adil Karaismailoğlu Kimdir? – Adil Karaismailoğlu Evi Nerede? – Adil Karaismailoğlu Nereli?

Adil Karaismailoğlu kimdir?, Adil Karaismailoğlu kaç yaşında?, Adil Karaismailoğlu evi nerede?, Adil Karaismailoğlu nerelidir? Adil Karaismailoğlu ev adresi?, Adil Karaismailoğlu kaç yaşında?, Adil Karaismailoğlu nerede oturuyor?, Adil Karaismailoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Adil Karaismailoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 19.Mayıs.1969 senesinde doğan Adil Karaismailoğlu şu an için 52 yaşında ve Boğa burcundandır. Adil Karaismailoğlu doğum yeri ise Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Bakan olarak devam ettirmektedir.

Adil Karaismailoğlu Kimdir?, evi nerede?

28 Mart 2020 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atandı.

Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs1969 tarihinde Trabzon‘da doğmuştur. Trabzon Lisesi’ni bitirdikten sonra, üniversite eğitimini Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde bitirdi. Yüksek lisansını ise İstanbul‘da Bahçeşehir Üniversitesi, Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi bölümünde bitirdi.

Mayıs 1995’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde ilk görevine başlayan Adil Karaismailoğlu. 1998 senesinde İETT Genel Müdürlüğü’ne geçti. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

Adil Karaismailoğlu, evlidir ve 2 çocuğu mevcuttur.

2002 senesinden beri İBB Trafik Müdürlüğü’nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’ne atandı.

23 Temmuz 2014 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi. Ulaşım ile alakalı, İstanbul genelinde bir çok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı.

Temmuz 2016‘da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında ulaşım, çevre ve teknoloji yatırımlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanmıştır.

31 Mart 2019 tarihinde Ekrem İmamoğlu‘nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesinden sonra İBB genel sekreter yardımcılığı görevinden 28 Haziran 2019 tarihinde istifa eden Adil Karaismailoğlu, Eylül 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın onayıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı’na atanmıştır.

Adil Karaismailoğlu, 28 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Atama ve Görevden Alma Kararlarına göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı görevinden alınan Cahit Turhan’ın yerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker