Biyografi

Adil Öksüz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Adil Öksüz kimdir?, Adil Öksüz kaç yaşında?, Adil Öksüz evi nerede?, Adil Öksüz nerelidir? Adil Öksüz ev adresi?, Adil Öksüz kaç yaşında?, Adil Öksüz nerede oturuyor?, Adil Öksüz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Adil Öksüz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1967 senesinde doğan Adil Öksüz şu an için 54 yaşında ve burcundandır. Adil Öksüz doğum yeri ise Hacıveli Uşağı köyü, Andırın ilçesi, Kahramanmaraş olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Akademisyen olarak devam ettirmektedir.

Adil Öksüz Kimdir? – Adil Öksüz Evi Nerede? – Adil Öksüz Nerede Oturuyor?

Adil Öksüz Kimdir?, evi nerede?

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi eski Öğretim Üyesi

Adil Öksüz, 1967 senesinde Kahramanmaraş‘ın Andırın ilçesi Hacıveli Uşağı köyünde doğmuştur. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1991 senesinde mezun oldu. 1996 senesinde Temel İslam Bilimleri alanında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yüksek lisansını bitirdi. 2003 senesinde aynı üniversitenin aynı bölümünde doktorasını yaptı.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Tefsir Anabilim Dalı Temel İslam Bilimleri üzerinde çalışmalarına devam etti ve İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktaydı.

Adil Öksüz’ün “Yeni Ümit” dergisinde yazıları yayınlanmakta idi. Adil Öksüz evli ve iki çocuğu mevcuttur.

Adil Öksüz, 15 Temmuz 2016 gecesi rehin alınan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile kuvvet komutanlarının olduğu Ankara Kazan’daki Akıncılar 4. Ana Jet Üs Komutanlığında yakayı ele verdi. Fethullah Gülen ile ilişkisi sorgulanmak üzere savcılığa gönderildi. Savcılıktan sonra çıktığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Adil Öztürk’ün yargılandığı mahkemece tutuklanması beklenirken verdiği ifade ile serbest kaldı.

Adil Öztürk’ün İfadesi:
“Ben Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktayım. Benim amcam olan M.Ö. bankacılık yapmıştı Kazan’da (Akıncı Hava Üssü’nün bulunduğu bölge). Kazan civarında kıymetli arazi olduğunu, gelecekte iyi para getireceğini söylemişti. Bende 14 Temmuz akşamı Sakarya’dan Ankara’ya geldim. Cuma akşamı M.Ö. isimli amcamın Keçiören de evi vardı orada kaldım. 16 Temmuz günü sabah 09.00-10.00 gibi de Ankara Keçiören’den ticari taksi tuttum. Taksiyle geldim. Orada tarla baktım. Akıncı yakınındaki bir köyde Hasan isimli bir köylünün Akıncı’nın orada bir tane köy var. Muhiti de ben biliyorum. Köye vardım taksiciyi geri gönderdim. Taksiciyle de ben 150 TL’ye anlaşmıştım. Alacağım araziye bakmak için köy girişine yakın beni bırakmasını dile getirdim. Ve taksici döndü. Beni o yol üzerinde araziden jandarmalar aldılar. Benim Akıncı Üssü’nde tanıdığım herhangi bir subay astsubay mevcut değildir. Ben üsse de hiç girmedim. Nasıl bir yer olduğunu da bilmiyorum. Üsse yakın bölgede tarla bakıyordum.”

Bu ifadelerin sonrasında mahkeme Öksüz’ü, yurtdışı çıkış yasağı getirerek, adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Şu anda ise nerde olduğu bilinmeyen Adil Öksüz’ün yurt dışına firar ettiği düşünülüyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün