Kamu ve Özel İş İlanları

Adli Tıp Kurumu Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Adli Tıp Kurumu Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Adli Tıp Kurumu Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Adli Tıp Kurumu Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Adli Tıp Kurumu Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Adli Tıp Kurumu 79 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Kökü çok eskilere ve inancımıza dayanan yüksek adalet bilincinin en anıtlaşmış tezahürlerinden biri, Adli Tıp Biliminin ülkemizde gelişmesi ve kurumsallaşmasıdır. Ülkemizdeki Adli Tıp Kurumu’nun kökleri 1839 senesinde Sultan II. Mahmut aracılığıyla Galatasaray’da açılan Mekteb-i-Tıbbiyye-i Şahane’de ilk defa Tıbb-ı Kanuni (Adli Tıp) dersleri verilmesine dayanır.

Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi ikaznca anlaşmali personel statüsünde istihdam edilmek üzere personel alımı yapacaktır.

Genel Şartlar

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Son başvuru günü olan 22 Nisan 2021 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü saygınlığıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü saygınlığıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak.(01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
 • Askerlikle ilgisi olmamak yahut askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
 • 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı olmamak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak, f) Son müracaat tarihi saygınlığıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

İş Başvurusu Yapabileceğiniz Pozisyonlar

 • Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager),
 • Laborant,
 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
 • Teknisyen
 • Destek Personeli (Hizmetli)

Pozisyonları için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre anlaşmali personel istihdamı yapılacaktır.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Başvurular 12 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 10:00’da başlayıp, 22 Nisan 2021 Perşembe günü saat 17:00 saygınlığıyla sona erecektir.

İlan edilen tüm pozisyonlar için sözlü sınavlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığının İstanbul Bahçelievler’de bulunan merkez binasında yapılacak olup, sözlü sınav tarihleri ardından ilan edilecektir.

Detaylı bilgi için Tıklayın!.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün