Adnan Polat Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Adnan Polat kimdir?, Adnan Polat kaç yaşında?, Adnan Polat evi nerede?, Adnan Polat nerelidir? Adnan Polat ev adresi?, Adnan Polat kaç yaşında?, Adnan Polat nerede oturuyor?, Adnan Polat nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Adnan Polat hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Şubat.1953 senesinde doğan Adnan Polat şu an için 68 yaşında ve Balık burcundandır. Adnan Polat doğum yeri ise Aşkale, Erzurum olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yöneticiİş adamı olarak devam ettirmektedir.

Adnan Polat Kimdir? – Adnan Polat Evi Nerede? – Adnan Polat Nerede Oturuyor?

Adnan Polat Kimdir?, evi nerede?

İş adamı ve Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı.

Adnan Polat, 23 Şubat 1953 tarihinde Erzurum’un Aşkale beldesinde doğmuştur. Babası İbrahim Polat’dır. Songül ile Murat adında iki kardeşi mevcuttur. 1971 senesinde İstanbul Işık Lisesi’nden mezun oldu.

Lisans eğitiminin sonrasında, yüksek lisans için A.B.D.‘ye gitti. 1976 senesinde, Long Island Üniversitesi‘nde İş İdaresi öğrenimini bitirdi.

Mezun olduğu sene Türkiye‘ye dönen Polat, Polat Holding’e bağlı Polat İnşaat‘ta şantiye şefi yardımcılığı görevinde çalıştı.

1981 senesinden beri Ege Seramik yönetim kademelerinde 10 yıl süre ile çeşitli görevler aldı.

19921996 senelerı içerisinde Galatasaray Kulübü’nde Başkan Yardımcılığı ve Futbol Komitesi Başkanlığı yaptı.

1997 senesinde Tayland Fahri Konsolosluğu görevini üstendi. 18 Nisan1999‘da yapılan yerel seçimlerde CHP‘nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu, fakat seçilemedi.

2001 senesinde SERKAP (Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Birliği) Başkanlığı’na getirildi. 2002 senesinde da Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı seçilmiştir.

Adnan Polat, TÜSİAD, İKV ve İTO üyesidir ve Ege Seramik Şirketler Topluluğu’nun yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

1980 senesinde Ayşe Polat ile yaptığı evliliğinden, Eda adında kızı ve Kerim adında oğlu mevcuttur.

Adnan Polat, Mart 2006 tarihinden Mart 2008 tarihine kadar Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2008 yılı mart ayında yapılan Başkanlık seçimini kazanarak Galatasaray Spor Kulübü’nün 33. Başkanı olmuştur. 7 Mart 2010 tarihinde yapılan Galatasaray Spor Kulübü Seçim Genel Kurul Toplantısı neticesinde seçimi kazanmış ve Galatasaray Spor Kulübü’ne tekrar başkan seçilmiştir

İtalya Cumhurbaşkanı tarafından Adnan Polat’a topluma ve cemiyete hizmet eden isimlere verilen İtalya Devlet Nişanı verilmiştir.

14 Mayıs 2011 tarihinde yapılan Galatasaray Spor Kulübü başkanlık seçimlerinde Ünal Aysal başkan seçilerek başkanlığı Adnan Polat’tan devralmıştır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker