Biyografi

Ahmet Arda Sezen Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ahmet Arda Sezen kimdir?, Ahmet Arda Sezen kaç yaşında?, Ahmet Arda Sezen evi nerede?, Ahmet Arda Sezen nerelidir? Ahmet Arda Sezen ev adresi?, Ahmet Arda Sezen kaç yaşında?, Ahmet Arda Sezen nerede oturuyor?, Ahmet Arda Sezen nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ahmet Arda Sezen hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1976 senesinde doğan Ahmet Arda Sezen şu an için 45 yaşında ve burcundandır. Ahmet Arda Sezen doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Ahmet Arda Sezen Kimdir? – Ahmet Arda Sezen Evi Nerede? – Ahmet Arda Sezen Nerede Oturuyor?

Ahmet Arda Sezen Kimdir?, evi nerede?

Ütopya yarışmacısı

Ahmet Arda Sezen, 1976 senesinde Ankara’da doğmuştur. Tıbbi mümessil olarak çalışıyor. Bekar olan Ahmet Arda Sezen, 1.72 boyunda olup sağlık ve spor konularında tecrübeli ve her koşula uyum sağlayabilen, hızlı karar alan, analitik düşünen biri olduğunu söylüyor.

2014 senesinin Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı‘nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Ahmet Arda Sezen; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Özlem Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya müsabakasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını yalnızca bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile devamlı olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Doğal yaşam ortamında yalnızca elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya‘da alışılagelmiş kaidelerin hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar bir çok yarışmanın aksine doğal yaşamla tamamiyle iç içe olacaklar.

Televizyonun dışında isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek. 27 Kasım 2014 tarihinde Ütopya’dan Ahmet Arda Sezen elendi.

TV8‘de yayına giren ve 11 ay süren yarışma Ütopya‘nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belirlendi. Semih Öztürk‘ü SMS oylaması neticesinde geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL’sini kazandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün