Ahmet Şenkal Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ahmet Şenkal kimdir?, Ahmet Şenkal kaç yaşında?, Ahmet Şenkal evi nerede?, Ahmet Şenkal nerelidir? Ahmet Şenkal ev adresi?, Ahmet Şenkal kaç yaşında?, Ahmet Şenkal nerede oturuyor?, Ahmet Şenkal nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ahmet Şenkal hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1948 senesinde doğan Ahmet Şenkal şu an için 73 yaşında ve burcundandır. Ahmet Şenkal doğum yeri ise Konya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sporcu olarak devam ettirmektedir.

Ahmet Şenkal Kimdir? – Ahmet Şenkal Evi Nerede? – Ahmet Şenkal Nerede Oturuyor?

Ahmet Şenkal Kimdir?, evi nerede?

Ahmet Şenkal, 1948 senesinde Konya’da doğmuştur. Tam adı Ahmet Sabri Şenkal’dır. Galatasaray Lisesinden 1966 senesinde mezun olduktan sonra 1970 senesinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyasi İlimler – Maliye Bölümünden mezun oldu. 1973 – 2008 senelerı içerisinde Istanbul Ticaret Odasının değişik şubelerinde Müdürlük görevi üslenmiştir.

1964 senesinde senesinde daha Galatasaray Lisesinde öğrenci iken kürek sporuna başlayan Ahmet Şenkal, Galatasaray Spor Kulübünün ‘Kürek’ takımlarında bulunduğu 15 yıllık spor hayatı süresinde hem sarı-kırmızı renklerin hem de milli takımlarımızın kaptanlığını yapmıştır. Bu spora, uzun seneler, Ulusal ve Uluslararası Kürek Federasyonları bünyesinde hizmet vermiştir.

TMOK üyesi olan ve 1989’da FISA hakemliği yapmaya başlayan Ahmet Şenkal, 1993 Akdeniz Oyunları’nda da hakemlik yaptı. Aynı zamanda Galatasaray Divan Üyesi olan Şenkal çeşitli yarışmalarda jüri olarak görev almıştır.

Fransızca ve İngilizce bilen Ahmet Şenkal, evlidir ve bir oğlu mevcuttur.

20 Ocak 2018 tarihinde Galatasaray spor kulübünün 37. Başkanı olarak seçilen Mustafa Cengiz’in yönetim listesinde 2. başkan olarak görev almıştır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker