Ahmet Şimşek Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ahmet Şimşek kimdir?, Ahmet Şimşek kaç yaşında?, Ahmet Şimşek evi nerede?, Ahmet Şimşek nerelidir? Ahmet Şimşek ev adresi?, Ahmet Şimşek kaç yaşında?, Ahmet Şimşek nerede oturuyor?, Ahmet Şimşek nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ahmet Şimşek hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1930 senesinde doğan Ahmet Şimşek şu an için 91 yaşında ve burcundandır. Ahmet Şimşek doğum yeri ise Erzurum olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Ahmet Şimşek Kimdir? – Ahmet Şimşek Evi Nerede? – Ahmet Şimşek Nerede Oturuyor?

Ahmet Şimşek Kimdir?, evi nerede?

Türkiye’de İngilizce ve Almanca eğitiminin öncü kuruluşlarından biri “Ahmet Şimşek Koleji” sahibidir.

Ahmet Şimşek, 1934 Yılında Erzurum’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Erzurum’da okudu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1958 senesinde mezun oldu. Beraberinde okumakta olduğu İktisat Fakültesinin Gazetecilik Enstitüsünü de 1958 senesinde bitirdi. Erzurum’da avukatlık yapmaya başladı. Askerliğinde askeri hakimlik yaptı. Askerlik dönüşü iş hayatına atıldı.

1960-1963 senelerında Erzurum Ticaret Odası Başkanlığı, SSK Hukuk Müşavirliği, Belediye Başkan Vekilliği ile birlikte Belediye Meclis Başkanlığı ve aynı senelerda Kültür Ocakları Başkanlığı gibi görevlerde bulundu.

Erzurum’da Modern Mağazacılık çalışmaları oldu. Arı Mağazaları ve Doğu Anadolu’nun kültürüne hizmet eden en büyük salonlarına sahip Arı Sineması ve Kültür Merkezini kurdu.

1967 senesinde İstanbul’a yerleşti. İstanbul arsa ofisini kurdu. Uzun seneler İstanbul Anadolu yakasında, İzmit’e kadar arsa ve konut üretip sattı. Bu arazilerin parselasyonunda özellikle okullara yer ayırarak, fazlasıyla okul binasının yapılmasına maddi destek verdi.

Eğitim ve öğretime verdiği oldukça önem ve sevgi sebebiyle 1985 senesinde İstanbul Kartal’da tüm eğitim birimlerini içine toplayan Özel Ahmet Şimşek Eğitim Kurumlarını kurdu.

Anadolu Lisesi statüsüne sahip Ahmet Şimşek Koleji, Kuruluş çalışmalarını 1985 senesinde tamamlayarak, 1986 eğitim ve öğretim senesinde faaliyete geçmiştir.

Ahmet Şimşek, şarkıcı Yasemin Kumral ile evlendi. “Tuncay”, “Altay Murat”, Yıldırım Ahmet ile Enis Yasin adında 4 erkek çocuğu ve Nilay Şimşek adında bir kızı mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker