Ahu Özyurt Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ahu Özyurt kimdir?, Ahu Özyurt kaç yaşında?, Ahu Özyurt evi nerede?, Ahu Özyurt nerelidir? Ahu Özyurt ev adresi?, Ahu Özyurt kaç yaşında?, Ahu Özyurt nerede oturuyor?, Ahu Özyurt nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ahu Özyurt hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1970 senesinde doğan Ahu Özyurt şu an için 51 yaşında ve burcundandır. Ahu Özyurt doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Spiker olarak devam ettirmektedir.

Ahu Özyurt Kimdir? – Ahu Özyurt Evi Nerede? – Ahu Özyurt Nerede Oturuyor?

Ahu Özyurt Kimdir?, evi nerede?

Ahu Özyurt, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans derecesinden mezun olduktan sonra Columbia Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu’ndan Master derecesi ile mezun oldu.

2003’de CNN Türk’e girdi. Gece Görüşü Programını hazırlayıp sundu. Daha önce CNN TÜRK Haber Merkezi’nde Gece Görüşü’nün editör sunuculuğunu yapan Ahu Özyurt, Deniz Bayramoğlu ile birlikte İş Yemeği’ni hazırlayıp sundu. 2007 senesinin Kasım ayında CNN TÜRK ve Milliyet Washington muhabirliği görevine getirildi.

2009 senesinde Türkiye’ye dönen ve Bloomberg HT kanalının kuruluş aşamasında görev alan Ahu Özyurt, 2011 Ağustos ayında CNN TÜRK’e döndü. Halen Chief Writer/Editor görevlerini üstlenmektedir. Aynı zamanda özel haberler için sahaya da çıkmaktadır. Van depremi sonrasında bölgede 15 gün aralıksız yayınlar yapmış, sosyal ağlarla bölgeye gönderilen yardımların doğru kanalize edilmesine aracılık etmiştir.

Ahu Özyurt, Radikal.com.tr ve Hurriyet Daily News gazetesine haftalık yazılar yazıyor, yurtdışında toplantılarda sunuculuk ve moderatörlük görevleri üstleniyor.

CNN TÜRK’ten önce CNBC-e’de öğle kuşağında yayına giren Finans Cafe programının editörü ve sunucusuydu. NTV ve ATV’de İstanbul haber merkezlerinde ve Show TV Ankara bürosunda muhabirlik yaptı. CNN World Report programına Türkiye’den haberler gönderdi. 2001 senesindeki finansal krizi canlı yayınla duyuran Ahu Özyurt, piyasalar ve ekonomi çevrelerinin üst düzey yöneticileriyle mülakatlar yaptı. Irak Savaşı ve Kıbrıs görüşmeleri esnasında uzun soluklu özel yayınların da sunuculuğunu ve editörlüğünü yaptı. İsviçre ve New York‘ta yapılan Davos Dünya Ekonomik Forumu Toplantıları’na dört kez davet edildi.

1996 senesinde Saddam Hüseyin Rejimi’nin ABD tarafından bombalandığı günlerde Bağdat‘ta bulunan Özyurt, Muhammed Hatemi döneminin ilk günlerinde de İran‘da görev yaptı. 1994 senesinde NBC televizyonunun ‘Meet The Press’ programında Washington’da 6 ay staj yaptı. Bill Clinton‘ın seçim sürecini Cumhuriyet Gazetesi için takip etti ve yazdı.

2013 senesinde ABD’nin Tahran’da 30 senedir kapalı büyükelçiliğine giren ilk batılı gazeteci oldu.

1999 senesinde Abdullah Öcalan‘ın İtalya‘ya kaçışını iki ay boyunca NTV adına Roma‘dan takip etti ve bu çalışmasıyla “Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Yavuz Gökmen Özel Ödülü”nü kazandı. 2001 senesinde Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin “En İyi Finans Programı Ödülü”nü aldı. Kazakistan petrolleri ile alakalı haberiyle “CNN World Report En İyi Ekonomi Haberi Ödülü” kazandı.

2007-2009 senelerı içerisinde CNN Türk ve Milliyet’in Washington Temsilciliği yaptı. Ahu Özyurt, ABD Başkanı Barack Obama’nın kampanyasını 2008 yılı boyunca içeriden takip etti ve izlenimlerini “Obama: Bir Kusursuz Fırtına” isimli bir kitapta topladı. 2011’de CNN Türk’e kıdemli editör sıfatıyla geri döndü. CNN TÜRK ekranlarında çok izlenen programından aldığı ilhamla, gazetecilikte 20 yılın en çarpıcı ve yazılmayan hikayelerini, keyifli gazetecilik maceralarını bir araya topladığı “Gece Görüşü” isimli kitabı 2014 senesinde piyasaya çıktı.

Basın Konseyi Yüksek Kurulu Üyesi, Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Harvard Üniversitesi Kennedy School of Government Kadın ve Liderlik Bölümü Sertifikası sahibidir.

Ahu Özyurt, İngilizce ve İtalyanca biliyor.

Kitapları :
2014 – Gece Görüşü
2009 – Obama: Bir Kusursuz Fırtına

Hazırladığı belgeseller:
2013 – Elçiliğin Sırları
2014 – TSK’da Kadın Gücü (TSK ile ortak proje)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün