Biyografi

Aldo Kaslowski Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Aldo Kaslowski kimdir?, Aldo Kaslowski kaç yaşında?, Aldo Kaslowski evi nerede?, Aldo Kaslowski nerelidir? Aldo Kaslowski ev adresi?, Aldo Kaslowski kaç yaşında?, Aldo Kaslowski nerede oturuyor?, Aldo Kaslowski nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Aldo Kaslowski hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 25.Ocak.1937 senesinde doğan Aldo Kaslowski şu an için 84 yaşında ve Kova burcundandır. Aldo Kaslowski doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Aldo Kaslowski Kimdir? – Aldo Kaslowski Evi Nerede? – Aldo Kaslowski Nerede Oturuyor?

Aldo Kaslowski Kimdir?, evi nerede?

İtalyan asıllı iş adamıdır. Organik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO‘su, Türk Pirelli Kablo Yönetim Kurulu üyesidir.

Aldo Kaslowski, 25 ocak 1937 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Luigi Kaslowski’dir. 1957 senesinde İstanbul İtalyan Lisesi ve Ticaret Okulundan mezun oldu. 1 Ekim 1957 tarihinde Kaslowski aile şirketinde çalışma hayatına başladı.

Aldo Kaslowski’nin ailesi 1868‘de İtalya‘dan İstanbul‘a yerleşti. Babası Luigi Kaslowski, 1924’te Sirkeci’de tekstil atölyesi kurdu ve kumaş ticaretine başladı.

Aldo Kaslowski, 1961 senesinde Kaslowski limited şirketini kurdu. Ticaretten üretime geçiş yapmak için Organik Kimya AŞ’i bir kimya şirketi olarak 1965 senesinde İstanbul’un Bomonti semtinde kurdu. Şirket, 1975’te holding oldu. 1977 senesinde Organik Kimya Kemerburgaz’daki tesislerine taşındı. Oğlu Simone KaslowskiABD’de Clark Worcester Üniversitesi’nden 1984’te mezun olduktan sonra, 1985 senesinde Aldo Kaslowski’nin kurduğu Organik Kimya İstanbul’da satış bölümünde çalışmaya başladı.

Organik Kimya’nın Türkiye’de İstanbul Kemerburgaz’daki tesislerinden başka İstanbul Tuzla, Rotterdam, Hollanda ve Balerna, İsviçre’de tesisleri mevcuttur.

Aldo Kaslowski, 1970-1978 senelerı içerisinde CCH-İtalyan Türk Ticaret Odası başkanlığını yaptı.

Aldo Kaslowski, 1971 senesinde Young President örgütünün İstanbul şubesi kurucularından oldu. 1972 senesinde İtalya Cumhurbaşkanı Giovanni Leone tarafından Cavaliere nişanı ile taltif edildi. 1982 senesinde İtalya Cumhurbaşkanı Sandro Pertini tarafından Ufficiale nişanı ile taltif edildi. 1983-1985 senelerında Young President Avrupa-Avrupa Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

1995 senesinde İtalya Cumhurbaşkanı Oscar Luigi Scalfaro tarafından Commendatore nişanı ile taltif edildi.

1995’ten sonra TÜSİAD Dış İşleri Komisyonu Başkanı. 1997’den sonra TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili olarak görev yaptı. Tüsiad International’ın kurucu başkanlığını yapmıştır ve hala Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı Ve Tusiad International’ın Onursal Başkanıdır.

1998 senesinde Türk Pryzmian Kablo (Eski Pirelli Kablo) ve sistemleri A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Olarak görev almaya başlamıştır. 2001-2005 senelerında Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlendi.

2002 senesinde İtalya Cumhurbaşkanı Carlo Azeglio Ciampi tarafından Grande Ufficiale Nişanına layık görülmüştür. 2003 senesinde 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tarafından yapmış olduğu çalışmalar ve katkılarından dolayı “Gönüllü Avrupa Elçisi” seçilmiştir.

Aldo Kaslowski Birçok çalışma grubu, kültür, sanat ve hayır amaçlı bir çok sivil toplum örgütünün kurucusudur.

Aldo Kaslowski, Guia Kaslowski ile evlidir. Sabina (d.1964) adında bir kızı ile Simone Kaslowski (d.1963) ve Stefano Kaslowski (d.1968) adında iki oğlu mevcuttur.

Türkçe, Fransızca, İtalyanca, İngilizce ve Yunanca bilen Aldo Kaslowski İstanbul’da yaşıyor.

2004 senesinde Hollanda’da Organik Kimya Netherlands BV Kurulmuş ve Organik Grup bünyesine katılmıştır.

2004 senesinde ATR Chemicals SA Organik Group bünyesine katan Aldo Kaslowski, 2004-2006 senelerında COMİTES İstanbul Başkanlığını yapmıştır.

Aldo Kaslowski, 2007 senesinde Merkezi Roma olan CIIM-Dünyadaki İtalyan İş Adamları Konfederasyonunun Başkan Yardımcısı ve İstanbul’da CIIM EurAsiaMed’in Yönetim kurulu başkanıdır.

2008 senesinde BOSPHOROUS INSTITUTE Yönetim Kurulu kullanıcı hesabıne getirilmiş ve bu görevine hala devam ediyordir.

2009 senesinde Mihail Gorbaçov tarafından kendisine yapmış olduğu Global, Ekonomik, ve Sosyal çalışmalarından ve sorumlu girişimcilik anlayışından dolayı Pio Manzù Altın Madalyası verilmiştir.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün