Biyografi

Ali Alkan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ali Alkan kimdir?, Ali Alkan kaç yaşında?, Ali Alkan evi nerede?, Ali Alkan nerelidir? Ali Alkan ev adresi?, Ali Alkan kaç yaşında?, Ali Alkan nerede oturuyor?, Ali Alkan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ali Alkan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Şubat.1950 senesinde doğan Ali Alkan şu an için 71 yaşında ve Kova burcundandır. Ali Alkan doğum yeri ise Kızılcahamam, Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Hukuk Adamı olarak devam ettirmektedir.

Ali Alkan Kimdir? – Ali Alkan Evi Nerede? – Ali Alkan Nerede Oturuyor?

Ali Alkan Kimdir?, evi nerede?

Yargıtay Birinci Başkanı

Ali Alkan, 9 Şubat 1950 tarihinde Ankara, Kızılcahamam’da doğmuştur. Ankara Yıldırım Beyazıt Lisesi’ni bitirdi. 1973 senesinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra, askerliğini Antalya’da yedek subay olarak yaptı. Askerlik dönüşü stajyer hakim olarak Ankara’da mesleğe başladı.

Sırasıyla Siirt – Pervari, Yozgat – Çayıralan, Ankara – Haymana Hakimliği, Ankara Ticaret Mahkemesi Üyeliği ve Başkanlığı ile Ankara Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

26 Mayıs 1997 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçildi. Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca 14 Eylül 2009 tarihinde Yargıtay 13. Hukuk Dairesi Başkanlığı’na getirildi.

Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca 7 Mayıs 2012 tarihinde Yargıtay Birinci Başkanlığına seçildi.

Ali Alkan, Yaş haddinden 9 Şubat 2015 tarihinde emekliye ayrıldı.

Ali Alkan, evlidir ve bir çocuğu mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün