Biyografi

Ali Ersan Duru Kimdir? Evi Nerede?

Ali Ersan Duru Kimdir? – Ali Ersan Duru Evi Nerede? – Ali Ersan Duru Nereli?

Ali Ersan Duru kimdir?, Ali Ersan Duru kaç yaşında?, Ali Ersan Duru evi nerede?, Ali Ersan Duru nerelidir? Ali Ersan Duru ev adresi?, Ali Ersan Duru kaç yaşında?, Ali Ersan Duru nerede oturuyor?, Ali Ersan Duru nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ali Ersan Duru hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 19.Eylül.1984 senesinde doğan Ali Ersan Duru şu an için 37 yaşında ve Başak burcundandır. Ali Ersan Duru doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Ali Ersan Duru Kimdir?, evi nerede?

Ali Ersan Duru, 19 Eylül 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 4 abisi mevcuttur. Babası Ankaralı, annesi Karadenizlidir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu.

Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Aynı dönem içinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Esogü Tiyatro Topluluğu) ile amatör tiyatro hayatına başladı. Öncelikle Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile çalışmaya başladı. Lisans eğitimi bittikten sonra oyunculuğu işinde uzman anlamda yapmaya karar verdi ve İstanbul’a gelerek oyunculuk eğitimi almaya başladı. Önce 2008 senesinde DİALOG anlatım ve iletişimde temel oyunculuk teknikleri dersleri aldı.

Daha sonra da Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda iki yıllık bir tiyatro eğitimi aldı. Bununla paralel olarak aynı dönem içinde workshop’lara katılmaya, diksiyon ve şan dersleri almaya devam etti.

Öncelikle TRT 1 de ‘’Başrolde Aşk’’ isimli sit-com’la işinde uzman oyunculuk hayatına başladı.

2012 yazında Turgut Özakman’ın Diriliş adlı hikayesinden beyaz perdeye bir araya getirilen ‘’Çanakkale 1915’’ adlı sinema filminde roman kahramanlarından Mehmed Ali’ye hayat verdi.

2013 senesinde “Yağmurdan Kaçarken” adlı dizide Carlos Martin, Ezgi Asaroğlu, Ayça Erturan, Ali Ersan Duru, Furkan Andıç, Ebru Şancı, Serkan Şenalp, Doğukan Polat ile beraber rol aldı.

Ali Ersan Duru, 2013 senesinde Refik Halit Karay‘ın eserinden esinlenerek yazılan ve Yönetmenliğini Kudret Sabancı‘nın yaptığı “Bugünün Saraylısı” adlı dizide Selçuk Yöntem, Nazan Kesal, Serhat Teoman, Cansu Tosun ile birlikte başrol oyuncusu oldu.

2016 senesinde yapımcılığını Osman Sınav’ın yaptığı “Şahane Damat” dizisinin yönetmenliğini Raşit Çelikezer yaparken oyuncular, Ali Ersan Duru, Burcu Özberk, Anıl İlter, Binnur Şerbetçioğlu, Erhan Yazıcıoğlu, Hande Kaptan, Nükhet Duru olmuştur.

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Şahane Damat (Mehmet)(TV Dizisi)
2015 -Aşk Zamanı (Fikret)(TV Dizisi)
2014 – Gönül İşleri (TV Dizisi)
2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı (Fatih Soysal )(TV Dizisi)
2013 – Yağmurdan Kaçarken (Korkmaz) (TV Dizisi)
2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (Mustafa)(Sinema Filmi)
2012 – Çanakkale 1915 (Mehmet Ali) (Sinema Filmi)
2011 – 2012 – Hayat Devam Ediyor (Berat Altındağ)(TV Dizisi)
2011 – Başrolde Aşk (Emre) (TV Dizisi)
2010 – Lale Devri (TV Dizisi) Konuk Oyuncu

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu