Bilgi

Alkol Yasağına Müzik Gruplarından Tepki! Ünlü Müzisyenlerin Tepki Akımı Yayılıyor!

Alkol Yasağına Müzik Gruplarından Tepki! Ünlü Müzisyenlerin Tepki Akımı Yayılıyor!, arayışı içine giren okurlarımız için Alkol Yasağına Müzik Gruplarından Tepki! Ünlü Müzisyenlerin Tepki Akımı Yayılıyor! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Alkol Yasağına Müzik Gruplarından Tepki! Ünlü Müzisyenlerin Tepki Akımı Yayılıyor! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Alkol Yasağına Müzik Gruplarından Tepki! Ünlü Müzisyenlerin Tepki Akımı Yayılıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açılamada tam kapanma açıklamasu yapmış fakat genelge yayınlandıktan sonra yine yasakların yalnızca belirli vatandaşlara uygulandığı ve kimi yasakların virüs ile mücadele ile ilgisi olmadığı tartışmaları başladı. 

Bugüne kadar kesilen maske cezalarının da ikiyüzlüce olduğu tartışmaları sürerken alkol yasağı tartışmaları da duruma eklendi. Dün alkol satışının tam kapanma sürecinde yagizlendiği açıklanmıştı. Tepkiler sürerken ünlü sanatçılar da bu duruma kayıtsız kalmadı. 

Önce ünlü rock müzik grubu Duman Twitter hesabından bi hayli beğeni alan şarkısının kelimelerinden “İçerim ben bu akşam” diyerek yazdı. Ardından Mor ve Ötesi grubu Cambaz şarkısından “bak bu son perde, oyun yok bundan sonra ışık yok hiçbir şey yok…” kelimelerini alıntılayarak yazdı. Bu tweeti de Yüksek Sadakat grubu alıntıladı ve ünlü şarkısı Haydi Gel İçelim’den “Bu evrende bir tozsun Tarih seni unutsun Haydi gel içelim” diyerek yazdı.

Bu tweeti de Moğollor “Yeşili inekler yedi Denizi de timsahlar Hazineyi yamyamlar Memleketin içine ediverdiler gari Gari de gari gari” diye yazarak alıntıladı. Başarılı müzisyen Hayko Cepkin’de bu tweeti alıntıladı ve “Kaaaaan emdiler Kööör ettileeer Göz diktileeeer gööör Kul ettiiileeer Çok gördüleeer Boook ettileeer Kaaaaaç” diyerek yazarak akımı sürdürdü.

Ünlü sanatçıların bu akımı kısa süre içinde binlerce beğeni ve yorum alırken tartışmalar hala sürüyor.

Yayınlanma Zamanı: 28 Nisan 2021, 12:05

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün