Biyografi

Altınok Öz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Altınok Öz kimdir?, Altınok Öz kaç yaşında?, Altınok Öz evi nerede?, Altınok Öz nerelidir? Altınok Öz ev adresi?, Altınok Öz kaç yaşında?, Altınok Öz nerede oturuyor?, Altınok Öz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Altınok Öz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1951 senesinde doğan Altınok Öz şu an için 70 yaşında ve burcundandır. Altınok Öz doğum yeri ise Nevşehir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise DoktorSiyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Altınok Öz Kimdir? – Altınok Öz Evi Nerede? – Altınok Öz Nerede Oturuyor?

Altınok Öz Kimdir?, evi nerede?

İstanbul, Kartal belediye başkanı ve operatör doktordur.

Altınok Öz, 1951 senesinde Nevşehir’de doğmuştur.

İlköğrenimini Sapanca ve Çorum’da tamamlayan Altınok Öz, 1975 senesinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. İlk görev yeri Gülşehir’den sonra Bingöl Verem Savaş Dispanseri Baştabipliği ve Bingöl Sağlık Müdürlüğü yaptı. Daha sonra sırasıyla Nevşehir, S.S.K. Erzincan Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Baştabip, Anamur ve Kartal’da görev yaptı.

1987 senesinden emekli olduğu Haziran 2008 yılına kadar Kartal Devlet Hastanesi ve S.S.K. Kartal Hastanelerinde çalıştı. 1996 ve 2001’de S.S.K. Kartal Hastanesinde iki dönem Baştabiplik yaptı.

Kooperatifçilik hususunda çalışmaları olan Op. Dr. Altınok ÖZ, Kartal ve civarındaki hurdacıları Marmara Geri Dönüşümcüler Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi çatısında toplamıştır. 2004 senesinden beri de Hırka Dağında (Nevşehir) ceviz ve badem çiftçiliği yapmaktadır.

Başarılı icraatlarından bazıları: Organik Pazar, Y. Bosnaspor’u alıp Kartal Belediyespor yapıp ilçe futboluna kazandırdı, Heykel Sanatında ilçede ilerleme, çeşitli yol düzenlemeleri, otoparktan belediye binasına başarı ile çevrilen ve açılışı yapılan modern belediye binası, yaz turizmi olarak ise Adalar İlçesinde yapılan otel olarak belirtiliyor. En mühim icraatlarından birisi de Nevşehir’de Kartal halkı için satın alınıp modernize edilen ve 2013 yılı sonunda kurdelesini kestiği Kapadokya Kartal Otel.

Ceviz hususunda ulusal ve ülkeler arası bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir.

Şehircilik konularında gerek yurtiçi gerek yurtdışında çeşitli incelemeleri olmuştur.

1969-1975 senelerı içerisinde CHP Ankara Merkez İlçe Gençlik Kolları ve Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu (SDDF) üyesi olarak siyasi çalışmalarda bulunmuştur. Emekli olmasının sonrasında siyasi çalışmalarını kaldığı yerden sürdürmektedir. Çeşitli Demokratik Kitle Örgütlerinde üye ve yönetici olarak görev yapmaktadır.

Futbol, kitap okumak, ekonomi, tarih, tarım, seyahat etmek, sülün yetiştiriciliği, motosiklet gibi hobileri mevcuttur.

Op.Dr. Altınok ÖZ, Feraye Öz ile evlidir. Bir kız çocuğu babasıdır.

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde, %41,3’lük oy oranıyla CHP‘den Kartal Belediye Başkanı olarak seçildi.

2014 yerel seçimlerinde tekrar CHP’den Kartal Belediye Başkanı adayı oldu. ve seçimlerde yeniden Kartal Belediye Başkanı seçildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün