Andre Rieu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Andre Rieu kimdir?, Andre Rieu kaç yaşında?, Andre Rieu evi nerede?, Andre Rieu nerelidir? Andre Rieu ev adresi?, Andre Rieu kaç yaşında?, Andre Rieu nerede oturuyor?, Andre Rieu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Andre Rieu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Ekim.1949 senesinde doğan Andre Rieu şu an için 72 yaşında ve Terazi burcundandır. Andre Rieu doğum yeri ise Maastricht, Hollanda olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Besteci olarak devam ettirmektedir.

Andre Rieu Kimdir? – Andre Rieu Evi Nerede? – Andre Rieu Nerede Oturuyor?

Andre Rieu Kimdir?, evi nerede?

Kemancı, besteci

Johann Strauss Orkestrası’nın kurucusudur. André Rieu tüm müzik otoritelerince bu yüzyılın en mühim müzisyenlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Andre Rieu, 1 Ekim 1949 tarihinde Maastricht, Hollanda’da doğmuştur. Beş yaşındayken keman eğitimi almaya başladı. 1968-1973 senelerı içerisinde Hollanda’nın Maastricht şehrindeki konservatuarında eğitim aldı. 1974 – 1977 senelerı içerisinde Brüksel Müzik Akademisinde eğitim hayatına devam etti.

1987 senesinde kurulan Johann Strauss Orkestrası’nın kurucusudur. Aynı zamanda bu Orkestrası’nın şefliğini yapmaktadır. 1987 senesinde 12 üye ile başlayan Johann Strauss Orkestrası, bugün 80 ila 150 müzisyenler ile performans sergilemektedir.

Andre Rieu’nın kemanı 1667 yılı yapımı bir Antonio Stradivari kemanıdır.

Dünya çapında çok büyük bir şöhret ve başarıya sahiptir.

Andre Rieu, 1975 senesinde Marjorie Rieu ile evlendi. İki oğlu mevcuttur.

2013 ve 2014 senelerında da İstanbul’da konser veren Andre Rieu, Johann Strauss Orkestrası ile birlikte 10 Mart 2016 da Ankara’da ve 12 Mart 2016 da İstanbul’da konser verdi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker