Biyografi

Anıl Berk Baki Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Anıl Berk Baki kimdir?, Anıl Berk Baki kaç yaşında?, Anıl Berk Baki evi nerede?, Anıl Berk Baki nerelidir? Anıl Berk Baki ev adresi?, Anıl Berk Baki kaç yaşında?, Anıl Berk Baki nerede oturuyor?, Anıl Berk Baki nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Anıl Berk Baki hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1991 senesinde doğan Anıl Berk Baki şu an için 30 yaşında ve burcundandır. Anıl Berk Baki doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sporcu olarak devam ettirmektedir.

Anıl Berk Baki Kimdir? – Anıl Berk Baki Evi Nerede? – Anıl Berk Baki Nerede Oturuyor?

Anıl Berk Baki Kimdir?, evi nerede?

Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

Anıl Berk Baki, 1991 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Baba tarafından aslen Trabzon’ludur. Liseyi yatılı olarak Galatasaray Lisesi’nde yatılı olarak okudu. Bu senelerda yelken milli takımında yarışmacı olarak bulundu. Atletizmde 400 m.de İstanbul ikinciliği, veleybolda ise 2 yıl ilçe şampiyonluğunu yaşadı. 2011 senesinde Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişim Bölümünde burslu olarak okudu.

Yeditepe Üniversitesinde okurken de yelken sporuna devam etti ve bunun yanında okulun Amerikan futbolu takımına girdi ve ikinci senesinde Amerikan futbolunda Türkiye şampiyonluğu yaşadı. Yelken sporunda olimpik sınıftan işinde uzman yat ve performans yarışçılığına geçtiği için Amerikan futbolunu bırakmak zorunda kaldı. Bunun üzerine Yeditepe Üniversitesinin yelken takımını tekrar oluşturarak 2 sene takım kaptanlığını yaptı.

Anıl Berk Baki takım kaptanlığını yaptığı Yeditepe Üniversitesinin yelken takımı ile ilk senesinde Türkiye 3.sü, sonraki sene ise Türkiye şampiyonu oldu. Aynı sene Fransa’da gerçekleştirilen Üniversiteler arası yarışta takımı ile ikinci oldu. 2016 senesinde Yeditepe Üniversitesinden mezun oldu.

Performans yelkenciliğine Türkiye’nin ilk ve tek Formula catamaran takımı olan TeamTurx’te devam ederken CrossFit sporu ile tanıştı.

2016 senesinde kaptanlığını ve dümenciliğini yaptığı Tüpraş yelken takımı ile yıllık genel sıralamada birinci olmuş ve bunun yanında Bodrum’da gerçekleştirilen yarışmada Türkiye şampiyonu olmuştur.

Anıl Berk Baki Yelken sporu ile ilgilenmekte bunun yanında Milli sporcudur. Bunun dışında Crossfit antrenörü olarak spor yaşantısını sürdürmektedir. Yelken ve crossfit dışında uzun süre amerikan futbolu, voleybol ve atletizm ile ilgilenmiştir.

Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

10 Şubat 2018 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayacak olan “Survivor 2018 All Star” müsabakasında ünlüler kadrosunda Adem Kılıçcı, Damla Can, Hakan Hatipoğlu, Hilmi Cem İntepe, Merve Aydın, Murat Ceylan, Nagihan Karadere, Nihat Doğan, Sahra Işık, Sema Aydemir, Turabi Çamkıran, Ümit Karan olacak.

Survivor 2018 All Star” müsabakasında gönüllüler kadrosunda ise Cumali Akgül, Birsen Bekgöz, Ramazan Kalyoncu, Gizem Kurtulan, Melih Özkaya, Yağmur Banda, Ecem Karaağaç, Nevin Yanıt, Anıl Berk Baki, Funda Alkayış, Gamze Aksu, Marcus olacak.

30 Haziran 2018 tarihinde Kıbrıs‘da yapılan SMS sonuçlarına göre Survivor 2018’in şampiyonu Adem Kılıçcı oldu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün