Kamu ve Özel İş İlanları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Ankara Büyükşehir Belediyesi

Resmi ve kurumsal olarak hizmet veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, farklı sayıda ve pozisyonlarda alım yapar. Bu Belediye’nin o anki ihtiyaçları çerçevesinde belirlendiği için, farklı zamanlarda yapılır. Gerekli izinler alınması ardından, açıklamalar da resmi biçimde yapılır.

Bu nedenle ilanların takipleri de resmi kanallar aracılığıyla gerçekleştirilir. Resmi Gazete ve Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfası güncel olarak takip edilmelidir. Zira başvuruların bir açılış ve kapanış tarihleri söz konusudur. Bunları kaçırmak başvuruyu da yapamama manasına gelmektedir.

Ayrıca kuruma doğrudan giderek, geniş bir şekilde bilgi almanız da olabilecekdür. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi kapsamı içinde bulunan çok sayıda pozisyon mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de işçi alımlarıdır. Zaman zaman bu görevde eleman gereksinimi duyan Belediye, ilanları bu çerçevede açıklar. Bu bağlamda alım yapılabilecek yerler,

 1. Akyurt,
 2. Altındağ,
 3. Bala,
 4. Ayaş,
 5. Beypazarı,
 6. Çamlıdere,
 7. Çubuk,
 8. Çamlıdere,
 9. Elmadağ,
 10. Çankaya,
 11. Etimesgut,
 12. Evren,
 13. Gölbaşı,
 14. Güdül,
 15. Haymana,
 16. Evren,
 17. Kalecik,
 18. Kazan,
 19. Keçiören,
 20. Kızılcahamam,
 21. Mamak,
 22. Nallıhan,
 23. Polatlı,
 24. Pursaklar,
 25. Şereflikoçhisar,
 26. Yenimahalle,

Gibi ilçelerdir. Resmi kurum olması nedenle 08:00 – 17:00 saatleri içinde çalışması mevcuttur. Eğer mesai saatleri dışında çalışırsa, mesai ücreti söz konusudur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş başvurularında önemle üstünde durulması gereken bazı noktalar mevcuttur. Memur alımları KPSS çerçevesinde olduğu için, adaylar istenen puanı almalıdır. Ayrıca gösterilen diploma şartı da sağlanmalıdır.

İlanda genel ve özel şartlar da mevcut olup, başvuran adayların bunların hepsini sağlıyor olmalıdır. Bu hususta tüm maddeler, ilan açıldığında detaylarla verilmelidir. Müracaat öncesinde her şart incelenmelidir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise evraklardır. Kurum adaylardan bazı belgeleri elde etmesini isteyebilir. Bunlardan bazıları,

 1. Biyometrik Fotoğraf,
 2. Adli Sicil Kayıt Belgesi,
 3. Askerlikle İlişik Olmadığına Dair Belge,
 4. Sürücü Belgesinin Aslı yahut Noter Onaylı Örnek,
 5. Diploma veya Mezuniyet Belgesinin, Aslı veya Noter Tarafından Onaylı Örneği,
 6. Nüfus Cüzdanı veya Kimlik Kartının Fotokopisi şeklindedir.

Bunlar ile ilgili tüm detaylar, pozisyon ilanlarında detaylarla verilir. Adaylar hepsini eksiksiz tamamlayarak, gösterilen tarihler içinde müracaat etmelidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi ve kurumsal bir yapıdır. Bu nedenle ilanlar da bu bağlamdadır. İlanları araştırmak için Belediye’nin kendi sitesi dışında Resmi Gazete de kontrol edilmelidir. Ayrıca doğruca kuruma giderek, ayrıntılı bilgi almanız olabilecek olabilir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Ankara Büyükşehir Belediyesi kapsamı içinde çok sayıda pozisyon mevcuttur. Bunlardan bazıları,

 1. Yardımcı,
 2. Çaycı,
 3. Temizlikçi,
 4. Arşivci,
 5. Memur,
 6. İşçi,
 7. Güvenlik,
 8. Şoför,
 9. Zabıta,
 10. Park ve Bahçe İşçisi gibidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu için bir ilan verildiğinde, başvuruveyair her detay verilir. Bu nedenle adaylar ilanı incelediğinde başvuru şartları, özel ve genel nitelikler, başvuru tarihleri, yeri ve nasıl yapılacağı ayrıntı kısmıyla incelenmelidir.

Ankara Güncel İş İlanları

Ankara içinde çalışmak istiyorsanız, özel sektörde de bazı iş ilanları mevcuttur. Bunlar Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi kariyer sitelerinden takip edilebilir. Bu çerçevede,

 1. Aşçı,
 2. Müşteri Temsilcisi,
 3. Satış Danışmanı,
 4. Bölge Müdürü,
 5. Satış Temsilcisi,
 6. Muhasebe Şefi gibi ilanlar mevcuttur.

Adaylar kariyer sitelerine girerek, geniş bir şekilde bilgi alabilir.

Bilgi için Tıklayın!!.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün