Biyografi

Ankaralı Namık Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ankaralı Namık kimdir?, Ankaralı Namık kaç yaşında?, Ankaralı Namık evi nerede?, Ankaralı Namık nerelidir? Ankaralı Namık ev adresi?, Ankaralı Namık kaç yaşında?, Ankaralı Namık nerede oturuyor?, Ankaralı Namık nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ankaralı Namık hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.197618.Ekim.2015 senesinde doğan Ankaralı Namık şu an için 39 yaşında ve burcundandır. Ankaralı Namık doğum yeri ise Yeşilöz Köyü, Kurşunlu İlçesi, ÇankırıKeçiören, Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Müzisyen olarak devam ettirmektedir.

Ankaralı Namık Kimdir? – Ankaralı Namık Evi Nerede? – Ankaralı Namık Nerede Oturuyor?

Ankaralı Namık Kimdir?, evi nerede?

Gerçek ismi Namık Uğurlu’dur.

Ankaralı Namık, 1976 senesinde Çankırı ilinin Kurşunlu İlçesi, Yeşilöz Köyünde doğmuştur. Gerçek ismi Namık Uğurlu’dur. 6 yaşına kadar Ankara, Altındağ’da büyümüş ve 6’lı yaşlarda saz çalmaya başlamış ve o zamanlarda düğün ve gazinolarda sahne almıştır. Malatya, İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Ankaralı Namık, ilk zamanlarda ise Sazcı Namık, Ayarcı Namık lakapları ile anılmıştır. Ankaranın şimşir kaşıklarla müzikleri yapılan havalarına, şakali sözleri de ekleyerek, müziğinin ülkenin her tarafına yayılmasında büyük katkısı olmuştur. Ankaralı Namık özellikle Arabada 5 evde 15, şişeler, İstanbul Hovardası, Çiçeğim, Gelin mi Oldun, Gözlerin Aklımda Kaldı, Hadi Çıkta Gel, Kafam Bozuk, Layık Değilim, Yozgatlım, Yürü Yürü, oğlumun tabancası ve Ankaranın Bağları parçaları ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanmayı başarmıştır.

2007 seçimleri için Ankara 1nci bölgeden milletvekili adayı olarak siyasete de atılmayı deneyen Ankaralı Namık, Ankara Eczacıspor Kulübü Başkan Yardımcılığı’nı ve Tüm Türkiye Çalışan ve Emekliler Birliği Genel Başkan vekililiğini yürüttü.

Ankaralı Namık, Dikkat Şahan Çıkabilir ve En Son Babalar Duyar dizilerinde de konuk oyuncu olarak rol almıştır.

Ankaralı Namık, Nebahat Uğurlu ile evli idi. Bir oğlu, bir kızı mevcuttur.

19 Eylül 2015 tarihinde Ankaralı Namık, eşinin devam ettiği otomobil ile Ankara’dan Şabanözü’ne giderken bir kaza geçirerek vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar meydana gelmişti. Eşi Nebahat Uğurlu da yaralanmıştı.

Ankaralı Namık 18 Ekim 2015 tarihinde oturduğu evin 7. katında balkondan düşerek yaşamını yitirdi.

Albümleri :
2005 – Ankaralı Namık ~ Hadi Çıkta Gel
2005 – Ankarali Namık ~ Salla
2006 – Ankarali Namık ~ Arabada Beş Evde Onbeş
2006 – Ankarali Namık ~ Hovarda
2006 – Ankarali Namık ~ Yapıştır Koçum – Nassı Yani
2007 – Ankarali Namık ~ Ah Babam Sag Olsaydı
2007 – Ankarali Namık ~ Vay Aslanim Vay
2010 – Ankaralı Namık ~ Dar Geldi Sana Ankara
2011 – Ankaralı Namık ~ Seviyorsan Bak Yüzüme & Mezar Taşları
2012 – Ankaralı Namık ~ Uyuma Dayı Paranı Çalarlar
2013 – Ankaralı Namık ~ Dar Geldi Sana Ankara

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün