Biyografi

Anthony Stewart Head Kimdir? Evi Nerede?

Anthony Stewart Head Kimdir? – Anthony Stewart Head Evi Nerede? – Anthony Stewart Head Nereli?

Anthony Stewart Head kimdir?, Anthony Stewart Head kaç yaşında?, Anthony Stewart Head evi nerede?, Anthony Stewart Head nerelidir? Anthony Stewart Head ev adresi?, Anthony Stewart Head kaç yaşında?, Anthony Stewart Head nerede oturuyor?, Anthony Stewart Head nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Anthony Stewart Head hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Şubat.1954 senesinde doğan Anthony Stewart Head şu an için 67 yaşında ve Balık burcundandır. Anthony Stewart Head doğum yeri ise Camden Town, Londra olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Anthony Stewart Head Kimdir?, evi nerede?

Uzun seneler boyunca ülkemizde de gösterilmiş olan doğaüstü macera dizisi Buffy the Vampire Slayer’da oynadığı Rupert Giles kişiliği ile tanınan İngiliz oyuncu ve müzisyen. Head, 2008 senesinden beri popüler T.V. dizisi Merlin’de Kral Uther Pendragon’u canlandırmaktadır.

Anthony Stewart Head, 20 Şubat1954 tarihinde, Seafield ve Helen Head çiftinin oğlu olarak Camden Town, Londra’da dünyaya geldi. Babası ünlü bir belgesel yapımcısı, annesi ise başarılı bir aktrist olan Head’in abisi Murray Head ise One Night in Bangkok adlı şarkı ile dünya çapında tanınan bir şarkıcı ve oyuncuydu.

Londra Müzik ve Dramatik Sanat Akademisi’ndeki eğitimini bitirdiktan sonra sahne ışıklarının çekimine kapılan Head, ilk olarak Godspell adlı müzikalde rol aldı. Anthony Head’in T.V. dünyası ile tanışması ise 19781980 senelerı içerisinde kadrosunda bulunduğu Enemy at the Door adlı dizi ile gerçekleşti. Bu dizinin kadrosundan ayrılmasının sonrasında bir süre T.V. dizilerinde ve sinema filmlerinde yan rollerde görünen ve de Red Box adlı İngiliz pop grubunun kadrosunda bulunan Head, 1997 senesinde kendisini ülkeler arası üne taşıyacak olan Buffy the Vampire Slayer adlı dizinin kadrosuna katıldı.

Firefly ve Dollhouse gibi başarılı dizilerin yapımcısı Joss Whedon’un hayata geçirdiği Buffy the Vampire Slayer, kısa bir zaman zarfında dünya çapında büyük bir başarıya kavuştu. Vampirlerin, haycihazların, şeytanların ve de akla gelebilecek her çeşit tehlikeli yaratığın sokaklarında kol gezdiği alternatif bir Dünya’da geçen dizide Anthony Head, kötülüklere karşı tek başına savaşan seçilmiş savaşçı Buffy (Sarah Michelle Gellar)’nin akıl hocası ve koruyucusu rolünde yer alıyordu. Dizinin devam eden yüksek başarısına karşılık ailesinin İngiltere’de oturması, dizinin ise Amerika’da çekilmesi sebebiyle Head altıncı sezonun sonlanmasının sonrasında diziyi bıraktığını açıkladı.

Buffy’den ayrılmasının sonrasında İngiltere’de oyunculuk kariyerine devam eden Head, ilk olarak BBC Two’da yayına giren Manchild adlı dizide rol aldı. Manchild’ın sonrasında Silent Witness, Spooks, My Family ve Monarch of the Glen gibi popüler T.V. dizilerinde konuk oyuncu olarak gözüken Head, 20032005 senelerı içerisinde BBC kanalında yayına giren comedi skeçlerinden oluşan Little Britain adlı şovda Başbakan rolünde yer aldı.

T.V. tarihinin en uzun soluklu bilimkurgu dizilerinden birisi olan Doctor Who’nun büyük bir hayranı olan Head, ilk olarak 2001 senesinde internet üzerinden yayına giren Doctor Who özel bölümü Death Comes to Time’da Time Lord Valentine kişiliğini canlandırarak seriye katıldı. 2006 senesinde dizinin School Reunion adlı bölümünde de rol alan başarılı aktör, bir Doctor Who romanı olan The Nigtmare of Black İsland’ı seslendirerek e-kitap haline getirdi. Ayrıca dizinin farklı bölümlerinde Doctor’un düşmanlarını seslendiren Head, 1996 senesinde dizinin başrollerinden birisi için seçmelere katılmış, fakat bu rolü başarılı aktör Paul McGann’e kaptırmıştı.

2008 senesinde rock opera / bilimkurgu filmi Repo! The Genetic Opera’da filmin ana karakterlerinden birisi olan Repo Man’i canlandıran Anthony Head, 2008 senesinden beri BBC’de yayına giren ve Kral Arthur’la büyücü Merlin’in gençlik hayatlarını anlatan T.V. dizisi Merlin’de Prens Arthur’un babası Uther Pendragon kişiliğini canlandırmaktadır. Oyuncunun gelecekteki projeleri içerisinde Ripper ve Machbeth bulunmaktadır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu