Antonija Misura Kimdir? Nerelidir?

Antonija Misura Kimdir? – Antonija Misura Evi Nerede? – Antonija Misura Nereli?

Antonija Misura kimdir?, Antonija Misura kaç yaşında?, Antonija Misura evi nerede?, Antonija Misura nerelidir? Antonija Misura ev adresi?, Antonija Misura kaç yaşında?, Antonija Misura nerede oturuyor?, Antonija Misura nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Antonija Misura hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 19.Mayıs.1988 senesinde doğan Antonija Misura şu an için 33 yaşında ve Boğa burcundandır. Antonija Misura doğum yeri ise Sibenik, Yugoslavya ( şimdiki Hırvatistan) olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Basketbolcu olarak devam ettirmektedir.

Antonija Misura Kimdir?, evi nerede?

Profesyonel Hırvat basketbol oyuncusudur.

Antonija Misura, 19 Mayıs 1988 tarihinde Yugoslavya, Sibenik’de Ivica Mišura, Ankica Mišura çiftinin kızı olarak doğmuştur. Kendisi gibi ablası da basketbolcudur. 10 yaşından beri basketbol oynamaya başladı. İlk orta lise eğitimini bitirdiktan sonra Üniversite de turizm yönetimi bölümünden mezun oldu. Antonija Misura kısa bir sürede fiziğinin ve boyunun yardımı ile basketbolcu olma kararı vermiştir. Spora ilk olarak voleybol oynayarak başlamıştır ama ilerleyen senelerda kabiliyetini keşfedip basketbola yönelmiştir.

1.81 boyundaki Antonija Misura, 2009 senesinde Akdeniz Oyunları’nda bronz madalya sahibi oldu. 2009 senesinde 23 ülkeden 85 gazetecinin oyuyla Akdeniz Oyunları Güzellik Kraliçesi de seçildi.

Son senelerda siyasete atılan Antonija Misura, dünyaya geldiğu kent olan Sibenik’te kent meclisi için Hırvatistan Demokratik Birliği Partisi’nden aday gösterildi.

Profesyonel basketbol hayatına 2013 senesinden 2016 yılına kadar Fransa‘da Toulouse Métropole takımında oynadı.

İtalyan La Repubblica gazetesi, 2009 senesinde Pescara’da gerçekleştirilen Akdeniz Oyunlarında da Antonija Misura’nın en güzel kadın sporcu olduğunu hatırlattı. 2012 senesinde Ünlü spor eğlence sitesi “Bleacher Report” Londra’da devam eden olimpiyatlarda yüzlerce kadın sporcu içerisinden en güzelini belirledi. Yapılan bir çok ankette dünyanın en güzel sporcusu seçilen Antonija Misura, ülkesi Hırvatistan milli takımda da oynamaktadır.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Antonija Misura ile ilgilenmekte ve transfer etmek istemektedir.

Antonija Misura, 10 Ağustos 2015 tarihinde turizm işletmecisi Marko Sandrić ile evlendi.

Antonija Misura, Canik Belediyespor,ile Ağustos 2016 senesinde bir yıllık anlaşma imzalayarak tranfer oldu. Samsun Canik Basketbol ile yalnızca Eurocup’ta oynamak için yaptığı anlaşma, takımın Eurocup’tan elenmesiyle birlikte 16 Aralık 2016 tarihinde takımdan ayrıldı.

Basketbol Oynadığı Takımlar :
2005 – 2007 – Vidici Dalmostan
2007 – 2013 – Jolly jbs
2013 – 2016 – Toulouse Métropole Basket
2016 – 2016 – Canik Belediye Samsun
2016 – —- – Hırvatistan

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker