Biyografi

Arzu Çerkezoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Arzu Çerkezoğlu kimdir?, Arzu Çerkezoğlu kaç yaşında?, Arzu Çerkezoğlu evi nerede?, Arzu Çerkezoğlu nerelidir? Arzu Çerkezoğlu ev adresi?, Arzu Çerkezoğlu kaç yaşında?, Arzu Çerkezoğlu nerede oturuyor?, Arzu Çerkezoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Arzu Çerkezoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 11.Ağustos.1969 senesinde doğan Arzu Çerkezoğlu şu an için 52 yaşında ve Aslan burcundandır. Arzu Çerkezoğlu doğum yeri ise Şavşat, Artvin olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise DoktorYönetici olarak devam ettirmektedir.

Arzu Çerkezoğlu Kimdir? – Arzu Çerkezoğlu Evi Nerede? – Arzu Çerkezoğlu Nerede Oturuyor?

Arzu Çerkezoğlu Kimdir?, evi nerede?

DİSK genel Başkanlığı görevinden istifa eden Kani Beko’nun yerine 29 Mayıs 2018 tarihinde yapılan oylamada Arzu ÇerkezoğluDİSK genel Başkanı seçildi.

Arzu Çerkezoğlu, 11 Ağustos 1969 tarihinde Artvin’in Şavşat beldesinde doğmuştur. Asıl adı Arzu Atabek’dir. 1986 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesine başladığı tıp eğitimini 1992 senesinde bitirdiktan sonra pratisyen hekim olarak vazifeye başladı. 2004 senesinde Patoloji ihtisasını tamamlayan Arzu Çerkezoğlu, özel bir işyerinde hekimlik yapmaktadır.

Üniversite senelerında öğrenci gençlik mücadelesi içinde bulunan Arzu Çerkezoğlu, 1989’da öğrenci derneklerinin kuruluşunda yer aldı ve İstanbul Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun da kurucu genel sekreterliği görevini üstlendi, (İÖDF) Kurucu Genel Sekreterliği görevini yaptı. Hekimlik mesleğine başladıktan sonra sağlık emekçilerinin sendikal mücadelesi içinde yer aldı. Tüm Sağlık Sen ve sonrasında Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nda (SES) üç dönem şube başkanlığı görevlerini yürüttü.

Kamu görevi sona erip ‘işçi’ olunca bu kez 2001’de Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş) üyesi oldu. Çerkezoğlu, sendikasında 2 dönem genel sekreterlik yaptı ve genel başkanı oldu.

2001 senesinden beri DİSK Devrimci Sağlık-İş çatısı altında savaşan Arzu Çerkezoğlu, 2004-2007 senelerı içerisinde sendikanın genel sekreterlik görevi yaptı. 2007 senesinden beri de genel başkanlık görevini yürüttü.

Arzu Çerkezoğlu, doktor Ali Çerkezoğlu ile evlidir ve bir kız çocuğu mevcuttur.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 7 Nisan 2013 günü yapılan olağanüstü genel kurulda 181 delegenin oyunu alarak Genel Sekreter seçilen Arzu Çerkezoğlu, DİSK’in yönetim kurulunda bulunan ilk kadın oldu.

Nisan 2018 ayında 24 Haziran2018 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi‘nden İzmir milletvekilliği aday adaylığı için DİSK genel Başkanlığı görevinden istifa eden Kani Beko’nun yerine 29 Mayıs 2018 tarihinde yapılan oylamada Arzu Çerkezoğlu DİSK genel Başkanı seçildi.

Kani Beko‘nun genel başkan olduğu zamanda Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri olarak görev yapıyordu.

5 Haziran 2016 günü, Sapanca Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Türkiye Nereye Gidiyor?’ konulu panelde konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ya da aşağılama’ suçundan Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Arzu Çerkezoğlu’nun 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle hakkında açılan dava, 9 Mart 2020 tarihinde Sapanca Adliyesi Asliye Ceza Mahkemesinde beraat ile neticelendi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu