Aşılamada Yeni Safha! 35 yaş Üstü Vatandaşlar da Aşılanacak

Aşılamada Yeni Safha! 35 yaş Üstü Vatandaşlar da Aşılanacak, arayışı içine giren okurlarımız için Aşılamada Yeni Safha! 35 yaş Üstü Vatandaşlar da Aşılanacak ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Aşılamada Yeni Safha! 35 yaş Üstü Vatandaşlar da Aşılanacak sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Aşılamada Yeni Safha! 35 yaş Üstü Vatandaşlar da Aşılanacak

Türkiye’de de öncelikli grup olarak,  65 yaş üzerinde  bulunanlar ve kronik rahatsızlığı bulunan bireyler aşılandı. Kritik yaş aşılandıktan sonra ağır ağır meslek gruplarına ve belli yaş grup aralıklarına aşılanma hakkı tanındı. Koronavirüs salgını ile karşılaşmada mühim yer tutan aşılamada yeni bir safhaya geçiliyor. Yarından bu yana 35 yaş üstü vatandaşlar da randevularını aldıktan sonra koronavirüse karşı aşılarını yaptırabilecek. Aşılamada ağır ağır  yaş gruplarında ufak yaşlara doğru gidiyor. Aşılanma son sürat devam ederken, her geçen gün aşılanan vatandaş sayısı da giderek artıyor.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından her gün güncel olarak koronavirüs aşısına ilişkin bilgiler paylaşıyor.
Türkiye’nin koronavirüs mücadelesi hız kesmeden devam ederken aşılamada yeni bir aşamaveyaha geçiliyor. En son 40 yaş üstü vatandaşların randevu isteklerinin alındığı aşılama takviminde 35 yaş üstü vatandaşlar için de aşı müjdesi geldi.

Yarından bu yana 35 yaş üstü vatandaşlar da randevularını aldıktan sonra koronavirüse karşı aşılarını yaptırabilecek . Koronavirüs salgını ile karşılaşmada mühim yer tutan aşılamada yeni bir safhaya geçiliyor.Bilim Kurulu toplantısı ardından konuşma yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yarın itibariyle 35 yaş üzerindeki tüm vatandaşlarımız için de aşı randevularını açıyoruz. Güçlü sağlık altyapımızla ve halkımızın gösterdiği yoğun teveccüh aracılığıyla toplumsal bağışıklık hedefimize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz” ifadesi kullandı.

Aşılamada Güncel Veriler  

Sağlık Bakanlığının “covid19asi.saglik.gov.tr” adresinde bulunan güncel bilgilere göre , 16 Haziran saat 22.30 itibari ile uygulanan birinci doz aşı sayısı 23 milyon 219 bin 44, ikinci doz 14 milyon 28 bin 708 oldu. Toplam doz miktarı 37 milyon 247 bin 752’ye yükseldi.

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker