Biyografi

Asım Kibar Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Asım Kibar kimdir?, Asım Kibar kaç yaşında?, Asım Kibar evi nerede?, Asım Kibar nerelidir? Asım Kibar ev adresi?, Asım Kibar kaç yaşında?, Asım Kibar nerede oturuyor?, Asım Kibar nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Asım Kibar hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1932 senesinde doğan Asım Kibar şu an için 89 yaşında ve burcundandır. Asım Kibar doğum yeri ise Kayseri olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Asım Kibar Kimdir? – Asım Kibar Evi Nerede? – Asım Kibar Nerede Oturuyor?

Asım Kibar Kimdir?, evi nerede?

Kibar Holding’in sahibi

Asım Kibar, 1932 senesinde Kayseri’de doğmuştur. İlk orta ve lise öğrenimini Kayseri’de bitirdi.

İş hayatına 1951 senesinde manifatura ticaretiyle başladı. 1964 senesinde Türkiye’nin ilk jean kumaş üreticisi Orta Anadolu Mensucat Fabrikası’nda çalışmaya başladı, daha sonra da bu şirketin yönetim kurulu başkanlığına kadar yükseldi.

1970 senesinde kendi işini kurmak üzere İstanbul’a gelen Asım Kibar, sanayi birikimini değerlendirmek üzere, demir ticaretine başlayarak İstanbul’da aile şirketini kurdu. Assan Demir ve Sac Sanayi AŞ’yi kurarak galvanizli sac üretimine 1980 senesinde başladı.

Atılımcı ve girişimci ruhunun etkisi ile elde ettiği birikimleri hep yatırıma yönlendirmesi neticesinde, günümüzde toplam 24 firmadan oluşan Kibar Holding’in doğması ve büyümesini sağladı, Kibar Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almıştır.

Sosyal yönü ile de bir çok yeniliğe ve yatırıma imza atan Asım Kibar, Kayseri’de, Avrupa’nın ileri gelen organ nakli hastanesi olarak takdirlere mazhar olan Erciyes Üniversitesi Semiha Kibar Organ Nakli ve Diyaliz Hastanesi’ni kurmuş ve Erciyes Üniversitesi tarafından “Fahri Doktora” ünvanı ile onurlandırılmıştır. Tuzla Asım Kibar Turizm ve Meslek Lisesi, Tuzla Semiha Kibar Öğretmenevi ve Tuzla Belediyesi Semiha Kibar Sosyal Tesisleri’ni topluma kazandırmıştır.

1997 senesinde Siyaset Dergisi tarafından “Yılın İşadamı”, 1998 senesinde Milli Prodüktivite Merkezi tarafından “Yılın İşadamı”, 1998 senesinde Kayseri Sanayi Odası tarafından özel ödül ve 1999 senesinde Rotary Club Kocaeli ve Nokta Dergisi tarafından “Yılın işadamı” ödüllerine layık görülmüştür. 2002 senesinde İtalyan Cumhurbaşkanlığı tarafından, şirketlerinde İtalyan teknolojisini tercih etmesi ve endüstriyel uygulamalarını tatbik etmesinden dolayı ‘Commandatore’ Liyakat Nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Halen Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın ve İktisadi Kalkınma Vakfı’nın danışma kurulu üyeliklerini, İktisadi Araştırmalar Vakfı’nın ise yönetim kurulu kullanıcı hesabıni sürdürmektedir. Ayrıca Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın da kurucu üyesidir.

Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kibar, 10 Ocak 2014 tarihi itibariyle Kibar Grubu bünyesindeki aktif iş hayatına Kibar Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı olarak devam ediyordir.

Asım Kibar, 1957 senesinde Semiha Kibar ile evlendi. Ahmet Kibar (d. 1966), Ali Kibar (d.1958) ve Aysun Kibar adlarında üç çocuğu mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün