Aslı Enver Kimdir? Evi Nerede?

Aslı Enver Kimdir? – Aslı Enver Evi Nerede? – Aslı Enver Nereli?

Aslı Enver kimdir?, Aslı Enver kaç yaşında?, Aslı Enver evi nerede?, Aslı Enver nerelidir? Aslı Enver ev adresi?, Aslı Enver kaç yaşında?, Aslı Enver nerede oturuyor?, Aslı Enver nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Aslı Enver hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Mayıs.1984 senesinde doğan Aslı Enver şu an için 37 yaşında ve Boğa burcundandır. Aslı Enver doğum yeri ise Londra, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Aslı Enver Kimdir?, evi nerede?

Aslı Enver, 10 Mayıs 1984 tarihinde Londra’da ailesinin ikinci çocuğu olarak doğmuştur. Bir abisi bir kız kardeşi mevcuttur. Tekstilci Babası bir Kıbrıs Türk’üdür. Annesi Dilek hanım eğitim için Türkiye’den Londra’ya gittiğinde babasıyla orada tanışıp evlenmiş. İlkokulu Londra’da okudu. Aslı Enver 1996 yılına kadar 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Londra’dan İstanbul’a taşınmıştır.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Haliç Üniversitesi‘nin Tiyatro Bölümünden tiyatro eğitimi alarak mezun olmuştur.

2003 senesinde “Hayat Bilgisi” adlı dizide oynadı, 2007 senesinde Kanal D’de yayınlanmaya başlayan “Kavak Yelleri” adlı gençlik dizisinde başrol Mine Ergun kişiliğini canlandırdı. Aslı Enver, 2007 – 2011 senelerı içerisinde “Kavak Yelleri” adlı dizide İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç, Pelin Karahan, Sarp Apak ile birlikte başrolde oynadı.

2012 senesinde yine baş rolde “Suskunlar” dizisinde oynadı. 2013 senesinde da “Kayıp” dizisinde ve “Tamam Mıyız?” sinema filminde oynadı.

Aslı Enver, oynadığı sinema ve dizilerden başka; Yapı Kredi, maviyesil, Lescon ve Molped reklamlarında rol almıştır.

Aslı Enver, 13 Temmuz 2012 tarihinde oyuncu Birkan Sokullu ile evlendi. 26 Ağustos 2015 tarihinde boşandıklarını açıkladılar.

Aslı Enver, 2014 senesinde “Bana Artık Hicran De” adlı dizide; Buğra Gülsoy, Alican Yücesoy, Şebnem Hassanisoughi ile başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Dizi’nin geniş oyuncu kadrosunda Nadir Sarıbacak, Tamer Levent, Nur Sürer ve Zeyno Eracar gibi ünlü isimler bulunmaktadır.

15 Ocak 2016 tarihinde vizyona girecek olan ve seneler sonra karşılaşan iki kardeşin öyküsünün anlatıldığı “Kardeşim Benim” adlı sinema filminde Murat Boz ve Burak Özçivit ile birlikte başrolde oynadı.

2016 senesinde show Tv‘de oynayacak olan ve yapımcılığını, Endemol Shine Türkiye’nin üstüne aldığı “Kış Güneşi” adlı dizide Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver başrolde oynarken; Mahir Günşiray, Şenay Gürler, Hakan Gerçek, Başak Parlak, Berrak Kuş ve Hakan Boyav diğer rollerde yer aldı.

2015 senesinde çekilen “Kardeşim Benim” adlı sinema filminde Murat Boz ile yakınlaşmasının sonrasında birlikte olmaya başladılar.

2017 senesinde başrollerini Özcan Deniz ile Aslı Enver’in paylaştığı “İstanbullu Gelin” dizisinde Süreyya Boran kişiliğini canlandırırken İpek Bilgin, Salih Bademci, Dilara Aksüyek, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Berkay Hardal, Hakan Altıner, Nergis Çorakçı ve Neslihan Yeldan ile birlikte rol aldı.

Tiyatro Oyunları :
2015 – 2018 – Personel :Mark Bartlett, Yönetmen : Çağ Çalışkur – Craft Kadıköy
Evcilik Oyunu, Yönetmen : Özkan Shulse – Pera Tiyatrosu
Yangın Yerinde Orkideler,Yönetmen : Özkan Shulse – Pera Tiyatrosu
Eski Fotoğraflar, Yön: Turgay Kantürk – Haliç Üniversitesi

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2020 – Babil (Ayşe) (TV Dizisi)
2017 – 2019 – İstanbul’lu Gelin (Süreyya Boran) (TV Dizisi)
2017 – Öteki Taraf (Ece) (Sinema Filmi)
2016 – Kış Güneşi (Nisan) (TV Dizisi)
2015 – Mutlu Ol Yeter (Zeynep) (TV Dizisi)
2015 – Kardeşim Benim (Zeynep) (Sinema Filmi)
2014 – Bana Artık Hicran De (Hicran Eyüpoğlu) (TV Dizisi)
2013 – Tamam mıyız (Beste) (Sinema Filmi)
2013 – Kayıp (Özlem Albayrak) (TV Dizisi)
2012 – Suskunlar (Ahu) (TV Dizisi)
2012 – Rakı Masası (Kısa Film)
2007 – 2010 – Kavak Yelleri (Mine Ergun-Elibol) (TV Dizisi)
2007 – Kavak Yelleri (Mine Seven) (TV Dizisi)
2003 – Hayat Bilgisi (Hazal) (TV Dizisi)
2002 – Ayna (Kısa Film)
2002 – Uzay Sitcomu(TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker