Ata Demirer Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ata Demirer kimdir?, Ata Demirer kaç yaşında?, Ata Demirer evi nerede?, Ata Demirer nerelidir? Ata Demirer ev adresi?, Ata Demirer kaç yaşında?, Ata Demirer nerede oturuyor?, Ata Demirer nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ata Demirer hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 06.Temmuz.1972 senesinde doğan Ata Demirer şu an için 49 yaşında ve Yengeç burcundandır. Ata Demirer doğum yeri ise Bursa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise KomedyenTiyatro OyuncusuSinema OyuncusuTV sunucusuŞarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Ata Demirer Kimdir? – Ata Demirer Evi Nerede? – Ata Demirer Nerede Oturuyor?

Ata Demirer Kimdir?, evi nerede?

Korsan TV ve Avrupa Yakası ile tanıdığımız stund up sanatçısı, dizi oyuncusu.

Ali Ata Demirer, 6 Temmuz1972‘de Bursa‘da Orhan Demirer ve Ayten Kaçar’ın ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Daha küçük yaşlarda müziğe olan kabiliyetini keşfetti. Ortaokul ve liseyi Bursa Erkek Lisesi’nde okuduktan sonra son sınıfta Çelebi Mehmet Lisesi’ne geçti ve buradan mezun oldu. Okul yaşamından başarılı olamayan Demirer, ağabeyinin yardımıyla gece kulüplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başladı. 1991 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü’nü kazanmasıyla İstanbul’a taşındı.

Konservatuvar senelerı boyunca İstanbul’da müzisyenlik yapmaya devam etti. Yine o senelerda dostlarının desteği ile bar komedyenliği denemelerine başladı. Vitamin Grubu üyesi Gökhan Semiz ile olan yakın arkadaşlığı aracılığıyla 1995 senesinde stand up gösterilerine başladı. Aynı zamanda Vitamin Grubunun “Turkish Kovboylar” adlı şarkısındaki gazeli seslendiren kişi de kendisiydi.

E.Ş.E.K Tiyatro Grubunun kurucusu Uğur Uludağ‘nın aracılığı ile ilk işinde uzman stand up gösterisini gerçekleştirdi. 1995 senesinde Asos’ta verdiği müzikli şov esnasında keşfedilerek Dormen Tiyatrosu’nda “Komik Para” adlı oyununda rol aldı. Aynı yıl kendi kurduğu “Ege Kumpanya” adlı gösteri orkestrası ile bir çok yerde sahneye çıktı.

Bu dönem Uğur Yücel ile tanışması yaşamının dönüm noktalarından biri oldu. Komediye olan tutkusunu keşfetti ve konservatuvarı yarıda bırakarak stand up gösterilerine ağırlık verdi. 1996 ile 1998 senelerı içerisinde birden çok yerde gösteri verdi. Leman Kültür’e oyununun kaydını götürdü ve çok beğenilmesi üzerine 1998 senesinin Şubat ayında “Tek Kişilik Dev Kadro” adlı oyunu ile Leman Kültür’de sahne aldı.

Bu oyunu ortalama 1000 kez sahnede oynayan sanatçı, oyunda geçen karakterlerin benzerleri ile bir televizyon şovu hazırladı. “Korsan TV” adlı program, ekranda 42 bölüm gösterildi. Televizyonda görülmesi ile şöhreti artan Demirer, daha sonra Vizotele Tuuba, Neredesin Firuze gibi projelerde yer aldı. “Kısık Ateşte 15 Dakika” filmi ile ilk başrolünü aldı. Birçok televizyon dizisinde yer aldı fakat onun yurt çapında tanınması ve sevilmesi “Avrupa Yakası” adlı dizide 3 sezon boyunca rol aldığı “Volkan” kişiliği ile oldu.

İki adet müzik albümü de olan Ata Demirer, daha sonra “Hacıyatmaz” adlı televizyon programına başladı. Gani Müjde tarafından yazılan ve yönetilen “Osmanlı Cumhuriyeti” adlı filmde Osmanlı padişahını canlandırdı.
İzlenme rekorları kıran ‘Eyyvah Eyvah’ serisinden sonra, heyecanla beklenen yeni filmi 2012 senesinde Berlin Kaplanı‘yla seyircilerinin karşısına çıktı. 2014 senesinde ‘Eyyvah Eyvah‘ filminin üçüncüsünü çekti.

Ata Demirer, 22 Nisan 2012 tarihinde oyuncu Özge Borak ile evlendi. 13 Kasım 2014 tarihinde boşandılar.

Ata Demirer, Alara Bozbey ile birlikte idi ayrıldılar.

Ödülleri:
2014 – 9. Uluslararası Dadaş Film Festivali – En kaliteli erkek oyuncu (Eyyvah Eyvah 3)

2005 – 1.Beyaz İnci TV Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) (Avrupa Yakası)
2009 – 36.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) (Avrupa Yakası)

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo :
2018 – Hedefim Sensin (Sinema Filmi)
2016 – Olanlar Oldu (Sinema Filmi)
2015 – Niyazi Gül Dört nala (Sinema Filmi)
2014 – Eyyvah Eyvah 3 (Sinema Filmi)
2012 – Berlin Kaplanı (Sinema Filmi)
2011 – Eyyvah Eyvah 2 (Sinema Filmi)
2010 – Eyyvah Eyvah (Sinema Filmi)
2001 – Korsan TV (TV Dizisi)

Oyuncu :
2019 – Organize İşler: Sazan Sarmalı (Ahmet)(Sinema Filmi)
2018 – Hedefim Sensin (Zekeriya Taştan) (Sinema Filmi)
2016 – Olanlar Oldu (Zafer / Döndü) (Sinema Filmi)
2015 – Niyazi Gül Dört nala (Niyazi Gül) (Sinema Filmi)
2014 – Eyyvah Eyvah 3 (Hüseyin Badem) (Sinema Filmi)
2012 – Berlin Kaplanı (Ayhan) (Sinema Filmi)
2011 – İstanbul’un Altınları (TV Dizisi)
2011 – Eyyvah Eyvah 2 (Hüseyin) (Sinema Filmi)
2010 – Çılgın Hırsız (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2010 – Eyyvah Eyvah (Hüseyin Badem) (Sinema Filmi)
2008 – Osmanlı Cumhuriyeti (Padişah 7. Osman) (Sinema Filmi)
2006 – Kısık Ateşte 15 Dakika (Güngör) (Sinema Filmi)
2006 – Bir Demet Tiyatro (TV Dizisi)
2004 – 2009 – Avrupa Yakası (Volkan Sütçüoğlu) (TV Dizisi)
2003 – Vizontele Tuuba (Telekutucu ) (Sinema Filmi)
2003 – Neredesin Firuze (Hamit Hayran) (Sinema Filmi)
2001 – Korsan TV (TV Dizisi)
1999 – Aile Bağları (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker