Biyografi

Ataberk Mutlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ataberk Mutlu kimdir?, Ataberk Mutlu kaç yaşında?, Ataberk Mutlu evi nerede?, Ataberk Mutlu nerelidir? Ataberk Mutlu ev adresi?, Ataberk Mutlu kaç yaşında?, Ataberk Mutlu nerede oturuyor?, Ataberk Mutlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ataberk Mutlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 13.Haziran.2005 senesinde doğan Ataberk Mutlu şu an için 16 yaşında ve İkizler burcundandır. Ataberk Mutlu doğum yeri ise Çorlu, Tekirdağ olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Ataberk Mutlu Kimdir? – Ataberk Mutlu Evi Nerede? – Ataberk Mutlu Nerede Oturuyor?

Ataberk Mutlu Kimdir?, evi nerede?

Poyraz Karayel dizisindeki Sinan Karayel rolü ile En kaliteli çocuk oyuncu ödülünü kazandı.

Ataberk Mutlu, 14 Haziran 2005 tarihinde Tekirdağ’ın ilçesi Çorlu’da doğmuştur. Tekirdağ’da Vehbi Günaştı İlköğretim Okulunda okumaya devam ediyordir.

Annesi Ayfer Mutlu, babası Erhan Mutlu ve kardeşi Can Mutlu olmak üzere 4 kişilik bir ailede yaşamaktadır. Ataberk Mutlu, Çorlu Beşiktaş Futbol okulunda top oynuyor.

Ataberk Mutlu’nun 4 yaşındayken Oyuncu seçmelerine katıldığı burada kendisine sorulan soruya verdiği zeki cevap sonrası seçildiği bilgisi yer alıyor.

Oyuncu koçunun Ataberk’e “Seninle bir oyun oynayacağız. Bu abla annen olacak, ben de baban anlaşmaya vardık mı? diye sormasının sonrasında…
Ataberk’in “Tamam babacım” cevabı sonrası herkesi etkiledi ve Reklam filminin yüzü oldu. İlk oynadığı reklam filmi Danino Süt reklamı oldu.

Ataberk Mutlu, ilk olarak daha 5 yaşında iken Haluk Bilginer, İnci Türkay ve Aysun Kayacı’nın rol aldığı “Cuma’ya Kalsa”adlı dizide oynadı.

Ataberk Mutlu, 2012 senesinde yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı ve Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Gökçe Korel, Çetin Tekindor, Yurdaer Okur, Erkan Avcı, Melike İpek Yalova, Rıza Kocaoğlu, Elif Sönmez, Atsız Karaduman, Leyla Lydia Tuğutlu, Civan Canova gibi oyuncuların rol aldığı “Karadayı” adlı dizide Torun Nazif Kara kişiliğini canlandırması ile tanınır oldu.

Acun Ilıcalı’nın Yetenek Sizsiniz Yarışmasında birinci olan Max isimli köpek ile birlikte “Arkadaşım Max” adlı sinema filminde oynadı.

2013 senesinde “Arkadaşım Max” adlı filmde başrollerini Ani İpekkaya, İnci Türkay, Murat Akkoyunlu, Ataberk Mutlu, Hande Katipoğlu ve Burçin Bildik paylaştı.

Ata Berk Mutlu okulda bir çok tiyatro sahne oyunu etkinliklerine katılmış, ilk sahne tecrübesini ‘de Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry‘in Dünyaca ünlü hikayesi, muhteşem sahne prodüksiyonu ve birbirinden ünlü oyuncuları ile Türkiye’nin ilk büyük, yerli çocuk müzikali olan Küçük Prens Müzikali ‘nde Küçük Prensi canlandırarak Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenmeye başlamıştır.

2015 senesinde başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar‘ın paylaştıkları “Poyraz Karayel” adlı dizide rol aldığı Sinan Karayel kişiliği ile 2015 yılı 42. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri – En kaliteli çocuk oyuncu ödülünü kazanmıştır.

2018 senesinde “Rüzgar” adlı filmde baş rolde Rüzgar kişiliğini canlandırırken Belçim Bilgin, Halil Sezai, Altuğ Yücel, Nebil Sayın, Cezmi Baskın ile beraber oynadı.

Ödülleri :
2015 – 42. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri – En kaliteli çocuk oyuncu (Poyraz Karayel)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – Rüzgar (Rüzgar)(Sinema Filmi)
2017 – Şevkat Yerimdar (Emre Can)(TV Dizisi)
2014 – 2015 – Poyraz Karayel (Sinan Karayel) (TV Dizisi)
2014 – Pek Yakında (Cihan Yıldız) (Sinema Filmi)
2014 – Bana Adını Sor (Hakan Küçüklüğü) (Sinema Filmi)
2013 – Arkadaşım Max (Deniz) (Sinema Filmi)
2012 – 2014 – Karadayı (Torun Nazif Kara) (TV Dizisi)
2010 – Cuma’ya Kalsa (Berk)(TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün