Bilgi

Ateş Çemberi Güneş tutulması saat kaçta? 10 Haziran Güneş tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi?

Ateş Çemberi Güneş tutulması saat kaçta? 10 Haziran Güneş tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi?, arayışı içine giren okurlarımız için Ateş Çemberi Güneş tutulması saat kaçta? 10 Haziran Güneş tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Ateş Çemberi Güneş tutulması saat kaçta? 10 Haziran Güneş tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Ateş Çemberi Güneş tutulması saat kaçta? 10 Haziran Güneş tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi?

Güneş tutulması için geri sayım başladı. 2011 senesinin en mühim doğa hadiseleri içinde kabul gören Güneş tutulmasına Ateş Çemberi adı veriliyor. Peki 10 Haziran Perşembe günü yaşanacak olan Güneş tutulması saat kaçta ekranlara gelecek? Ateş Çemberi Güneş tutulması Türkiye’den izlenecek mi?

10 HAZİRAN ATEŞ ÇEMBERİ GÜNEŞ TUTULMASI SAAT KAÇTA?

2021 senesinin mühim gökyüzü hadiseleri içinde bulunan ve Ateş Çemberi adı verilen güneş tutulması 10 Haziran Perşembe günü yaşanacak. Türkiye saati ile saat 13.53 de ekranlara gelecek olan Güneş tutulması bilim insanları içinde büyük heyecan yarattı. Güneş tutulmasının etkileri 15 gün boyunca devam edecek.

ates-cemberi-gunes-tutulmasi-saat-kacta-10-haziran-gunes-tutulmasi-turkiyeden-izlenebilecek-mi

GÜNEŞ TUTULMASI TÜRKİYE’DEN İZLENEBİLECEK Mİ?

10 Haziran Ateş Çemberi Güneş tutulması Kanada’dan ekranlara gelecek Sibirya’da sona erecek. Bu mühim doğa olayı ne yazık ki Türkiye’den izlenmeyecek. Ateş Çemberi güneş tutulmasının Kuzey yarım kürede etkili olması bekleniyor. Sadece 3 dakika 51 saniye sürecek olan Güneş tutulmasını yeryüzünün farklı noktalarında toplamda 1 saat 40 dakika kadar izlemek Mümkün olacak.

Metina nerede? Metina bölgesi nereye yakın?

Metina nerede? Metina bölgesi nereye yakın?

ATEŞ ÇEMBERİ GÜNEŞ TUTULMASI NE DEMEK?

Ateş Çemberi Güneş tutulması yılda bir kez gerçekleşir. Ayın Dünya’dan en uzak görülmesinde olduğu zaman yaşanan bu tutulma sırasında gökyüzü olayı ikonik fotoğrafların ortaya çıkmasına neden olur. Dünya genelinde tutulma 3 dakika 51 saniye sürse de Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü astronomi laboratuvarı yaptığı bilgilendirmede tutulma anı başlangıcının 11.12 olduğunu açıkladı. Tutulma bitişi ise 16.11 olarak bilgisi verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün