Biyografi

Atılay Uluışık Kimdir? Evi Nerede?

Atılay Uluışık Kimdir? – Atılay Uluışık Evi Nerede? – Atılay Uluışık Nereli?

Atılay Uluışık kimdir?, Atılay Uluışık kaç yaşında?, Atılay Uluışık evi nerede?, Atılay Uluışık nerelidir? Atılay Uluışık ev adresi?, Atılay Uluışık kaç yaşında?, Atılay Uluışık nerede oturuyor?, Atılay Uluışık nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Atılay Uluışık hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Mart.1977 senesinde doğan Atılay Uluışık şu an için 44 yaşında ve Balık burcundandır. Atılay Uluışık doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Atılay Uluışık Kimdir?, evi nerede?

1989-2002 senelerı içerisinde yayına giren “Bizimkiler” dizisindeki rolü ile tanındı.

Atılay Uluışık, 9 Mart 1977 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Esasen Balıkesirlidir. Gerçek adı Asım Bayri’dir. Anne babası emekli olunda Adapazarı’na yerleşmişler. Bir abisi mevcuttur. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinden 1995 senesinde mezun oldu. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden 2000 senesinde mezun olmuştur.

“Bizimkiler” dizisinde oynamaya başlamadan önce Şehir Tiyatroları’nda da rol almakta olan Atılay Uluışık, 6 yaşında iken TRT‘de çalışan babası aracılığıyla TRT’de Ali Poyrazoğlu ile bayram skeçlerinde de oynadı.

1989 senesinde 12 yaşında iken TRT’de oynamaya başlayan “Bizimkiler” dizisinde Ali kişiliğini oynamaya başladı. 13 yıl süren bu dizide; Erdal Özyağcılar, Savaş Dinçel, Ayşe Kökçü, Mehmet Akan, Ercan Yazgan, Uğurtan Sayıner, Aykut Oray, Salih Kalyon, Selçuk Uluergüven, Ali Uyandıran, Rutkay Aziz, Buket Dereoğlu, Cihat Tamer, Engin Şenkan, Güzin Özipek, Kemal İnci, Meral Çetinkaya, Dursun Ali Sarıoğlu, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Cezmi Baskın, Zihni Göktay, gibi oyuncularla birlikte rol aldı.

2002 senesinde “Bizimkiler” dizisi bittikten sonra askerlik görevini yapıp geldikten sonra Ukrayna’nın Odessa şehrindeki dayısının yanına gitti. Kendi işini kuran Atılay Uluışık, Ukrayna’nın Odessa şehrinde bir pimapen fabrikasının sahibi oldu.

Atılay Uluışık, 2008 senesinde İpek Aydın ile evlendi. 2012 senesinde boşandı. Alya Uluışık (d.15 Mayıs 2010) adında bir kızı mevcuttur.

1995-1996 senelerında Bizim Yağ, 2000-2001 Gima, 2013 senesinde Kuveyt Türk reklam filminde oynadı.

2013 senesinde konusunu Birol Güven’in hazırladığı, yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı’nın yaptığı “Doksanlar” dizisinde öğretmen Kemal kişiliğini canlandırırken, Ümit Erdim, Erkan Köse, Deniz Oral, Renan Bilek, Esra Dermancıoğlu, Pelin Öztekin, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Beste Bereket, Atılay Uluışık, Açelya Akkoyun, Sinem Yener Ekşioğlu, Gamze Gözalan, ile birlikte rol aldı.

2013 senesinde Uğur Yücel‘in konusunu yazıp yönetiği “Soğuk” adlı sinema filminde Azer kişiliğini canlandırırken, Ezgi Mola, Ahmet Rıfat Şungar, Şebnem Bozoklu, Rıza Sönmez ile beraber oynadı.

2014 senesinde “Kara Para Aşk” dizisinde Ege kişiliğini canlandırırken; Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün, Erkan Can, İlkin Tüfekçi, Damla Colbay, Saygın Soysal, Nebahat Çehre, Burak Tamdoğan, Emre Kızılırmak, Öykü Karayel, Bedia Ener, Elif İnci, Işıl Yücesoy ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – Yalnız Hayaller Kaldı (Orhan)(Sinema Filmi)
2016 – Rüya (Polis Md.)(Sinema Filmi)
2016 – Orhan Pamuk‘a Söylemeyin Kars’ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var (Kendisi)(Sinema Filmi)
2014 – Kara Para Aşk (Ege) (TV Dizisi)
2013 – Soğuk (Azer) (Sinema Filmi)
2013 – Doksanlar (Öğretmen Kemal) (TV Dizisi)
2003 – Hürrem Sultan (Şehzade Selim) (TV Dizisi)
2000 – Balalayka (Mustafa) (Sinema Filmi)
1993 – Yazlıkçılar (Mert) (TV Dizisi)
1989 – 2002 – Bizimkiler (Ali) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu