Biyografi

Ayça Ayşin Turan Kimdir? Evi Nerede?

Ayça Ayşin Turan Kimdir? – Ayça Ayşin Turan Evi Nerede? – Ayça Ayşin Turan Nereli?

Ayça Ayşin Turan kimdir?, Ayça Ayşin Turan kaç yaşında?, Ayça Ayşin Turan evi nerede?, Ayça Ayşin Turan nerelidir? Ayça Ayşin Turan ev adresi?, Ayça Ayşin Turan kaç yaşında?, Ayça Ayşin Turan nerede oturuyor?, Ayça Ayşin Turan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ayça Ayşin Turan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 25.Ekim.1992 senesinde doğan Ayça Ayşin Turan şu an için 29 yaşında ve Akrep burcundandır. Ayça Ayşin Turan doğum yeri ise Sinop olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Ayça Ayşin Turan Kimdir?, evi nerede?

Karagül dizisindeki “Ada” karakteri ile üne kavuşmuştur.

Ayça Ayşin Turan, 25 Ekim 1992 tarihinde Sinop‘da doğmuştur. Babası Kastamonulu annesi ise Sinopludur. Beş abisi, bir ablası mevcuttur. Sinop’da liseyi bitirene kadar okudu. İstanbul Üniversitesi Radyo sinema Televizyon kısmını kazanınca İstanbul’a taşındı. 1.67 boyunda ve 52 kg ağırlığında olan Ayça Ayşin Turan, kumral saçları ve yeşil gözleriyle büyük beğeni topluyor.

Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

8 yaşından beri oyunculuğu düşünen Ayça Ayşin Turan, o zamanlarda okulda amatör olarak tiyatro oyunlarına katıldı. Oyunculuk eğitimini Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü Özcan tiyatrosunda aldı. Ayça Ayşin Turan, bunun bunun yanında Avustralya’da oyuncu koçu Ferit Selçuk’tan oyuncu dersleri almıştır. Avustralyalı manken Miranda Kerr’e olan benzerliği ile göze çarpmaktadır. Ayrıca Sinop Belediye Konservatuarı’nda da eğitim görmüştür. 7 yaşından beri keman çalmayı biliyor.

2011 senesinde Cem Kılıç, Ceyda Tepeliler, Zeynep Dörtkardeşler, Selma Güneri’nin oynadığı Dinle Sevgili dizisinde “Gülfem” karakteri ile oyunculuğa başladı.

2013 senesinde yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı ve başrollerini Ece Uslu, Mesut Akusta, Yavuz Bingöl ve Şerif Sezer‘in paylaştığı “Karagül” dizisinde Ada kişiliğini canlandırarak tanınır oldu.

2015 senesinde yönetmenliğini Özcan Deniz’in yaptığı “Sevimli Tehlikeli” adlı sinema filminde Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaştı.

Ayça Ayşin Turan, 9 Aralık 2017 tarihinde yapılan 44. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nin sunuculuğunu Cem Davran ile beraber yaptı.

2017 senesinde yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın yaptığı “Meryem” dizisinde başrolde oynarken diğer rollerde Furkan Andıç, Cemal Toktaş, Serenay Aktaş, Bestemsu Özdemir, Açelya Topaloğlu, Selim Erdoğan, Necmi Yapıcı, Ayta Sözeri, Ayten Uncuoğlu gibi oyuncular mevcuttur.

2018 senesinde Netflix’in ilk Türk dizisi “The Protector/Hakan: Muhafiz” filminde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Mehmet Kurtuluş, Burçin Terzioğlu, Okan Yalabık, Cem Yiğit Üzümoğlu birlikte rol aldılar.

Ödülleri :
2015 – 2. Türkiye Altın Palmiye Televizyon ve Basın Ödülleri müsabakasında Sevimli Tehlike adlı filmde Yılın Çıkış Yapan Sinema Oyuncusu ödülünü aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 – Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara(Sinema Filmi)
2018 – The Protector/Hakan: Muhafiz (Leyla) (TV Dizisi)
2017 – Meryem (Meryem) (TV Dizisi)
2016 – Altınsoylar (Burcu Günebakan) (TV Dizisi)
2015 – Sevimli Tehlikeli (Zeliş) (Sinema Filmi)
2013 – 2015 – Karagül (Ada Şamverdi) (TV Dizisi)
2011 – 2012 – Dinle Sevgili (Gülfem) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu