Biyografi

Ayhan Oğan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ayhan Oğan kimdir?, Ayhan Oğan kaç yaşında?, Ayhan Oğan evi nerede?, Ayhan Oğan nerelidir? Ayhan Oğan ev adresi?, Ayhan Oğan kaç yaşında?, Ayhan Oğan nerede oturuyor?, Ayhan Oğan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ayhan Oğan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Eylül.1966 senesinde doğan Ayhan Oğan şu an için 55 yaşında ve Başak burcundandır. Ayhan Oğan doğum yeri ise Kayseri olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Siyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Ayhan Oğan Kimdir? – Ayhan Oğan Evi Nerede? – Ayhan Oğan Nerede Oturuyor?

Ayhan Oğan Kimdir?, evi nerede?

Ayhan Oğan, 10 Eylül 1966 tarihinde Kayseri’de doğmuştur. İlkokulu, Hacı Ali Karamercan İlköğretim Okulunda, ortaokulu Kadı Burhanettin Ortaokulu’nda bitiren Ayhan Oğan, lise öğrenimini Kayseri Endüstri Meslek Lisesi’nde bitirdi. 1983 senesinde Marmara ÜniversitesiAtatürk Eğitim Fakültesinde okumak üzere İstanbul’a gitti. 2. Sınıftan sonra dönemin şartları gereği öğrenimine ara vererek iş hayatına atıldı.

Ayhan Oğan, çeşitli şirketlerde kurucu ve yöneticilik yaptı. Öğrenim senelerından beri bir çok vakıf ve dernekte kurucu ve yöneticilik yaptı. 2008 senesinde “Ortak Akıl Hareketi”ni kurdu.

2006-2012 senelerında Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Genel Sekreterliğini üç dönem yürüttü. 2010 senesinde aktif ticaret yaşamından çekilerek tüm vaktini sivil toplum çalışmalarına ayırdı.

2010 senesinde Türkiye’nin değişik yerlerinden 498 sivil toplum kuruluşlarının desteği ile “Sivil Dayanışma Platformu”nu kurdu. Halen Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı kurulunda icra kurulu üyesi ve SDP’nin başkanlığını yürütmektedir.

2011 senesinde Türkiye’de farklı kesimlerden 279 aydın, gazeteci ve kanaat önderlerinin iştirakiyle “Yeni Anayasa Platformu”nu kurdu. Anayasa, demokratikleşme ve uluslar arası ilişkiler çerçevesinde yurt içinde bütün illerde, yurtdışında ise başta Tunus, Yemen, Mısır, Irak olmak üzere saha çalışmalarına devam ediyordir.

2012 senesinde AK Parti hükümeti tarafından kurulan Akil İnsanlar heyetinde Doğu Anadolu Grubunun sekreterliğini yürüttü.

1986 senesinde ara verdiği üniversite eğitim hayatına çıkarılan af tasarısıyla beraber halen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etti.

İyi düzeyde Rusça bilen Ayhan Ogan, evli ve üç çocuğu mevcuttur.

Ayhan Oğan, AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi olarak vazifeye devam ediyordir. Halen Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı kurulunda İcra Kurulu Üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı olarak görevini yürütmektedir.

Ayhan Oğan, 7 Haziran 2015 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Kayseri milletvekilliği aday adayı oldu, fakat aday listesine giremedi. Daha sonra aynı partinin Mayıs 2015’ye yapılan 2. Olağanüstü Kongresi’nde halen sürdürmekte olduğu Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) kullanıcı hesabıne seçildi.

Ayhan Oğan, 4 Ağustos 2017 tarihinde CNNTürk’te katıldığı programda CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı‘nın OHAL ile alakalı sözlerine karşılık olarak “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu önderi Recep Tayyip Erdoğan’dır” ifadesini kullandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün