Biyografi

Ayşe Tunalı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ayşe Tunalı kimdir?, Ayşe Tunalı kaç yaşında?, Ayşe Tunalı evi nerede?, Ayşe Tunalı nerelidir? Ayşe Tunalı ev adresi?, Ayşe Tunalı kaç yaşında?, Ayşe Tunalı nerede oturuyor?, Ayşe Tunalı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ayşe Tunalı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1956 senesinde doğan Ayşe Tunalı şu an için 65 yaşında ve burcundandır. Ayşe Tunalı doğum yeri ise Beykoz, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Ayşe Tunalı Kimdir? – Ayşe Tunalı Evi Nerede? – Ayşe Tunalı Nerede Oturuyor?

Ayşe Tunalı Kimdir?, evi nerede?

Ayşe Tunalı, 1956 senesinde İstanbul Beykoz’da doğmuştur. Ailesi aslen Karslıdır. İlkokulu 1, 2 ve 3. sınıfı Fatin Hoca İlkokulunda, 4. ve 5.sınıfı Adapazarı Geyve beldesinde okudu. Daha sonra İstanbul Çamlıca Kız Lisesi’nde yatılı okudu. İstanbul Belediye Konservatuvarı’ndan 4 yıl eğitim alarak mezun olan Ayşe Tunalı, Saadet İkesus, Metin Everest, Baki Duyarlar, Muzaffer Birtan, Erdem Siyavuşgil ve Yıldırım Gürses gibi isimlerden dersler aldı. Bunun yanında da bestekar İrfan Özbakır’dan ud dersleri aldı.

Ayşe Tunalı, 1972 senesinde ailesinin yaşadığı Frankfurt’ta bir çiçekçide çalışmaya başladı. Tesadüfler sonunda Türk bölgeselinde sahneye çıkar ve şarkı söylemeye devam eder. 1975 senesinde annesiyle İstanbul’a gelir Neşe Karaböcek’in kadrosunda üvertür olarak sahneye çıkar. Gazino sahibi Osman Kavran onu çok beğenir ve Hayri Küçük’ten onu yetiştirmesini ister.

Ayşe Tunalı, işinde uzman müzik hayatına 1980 senesinde başladı. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli konserler verdi.

1985 senesinde Ülkü Erakalın’ın konusunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Assolist” adlı sinema filminde Handan Adalı, Bülent Bilgiç, Yıldırım Gencer, Bülent Kayabaş, Hüseyin Kutman, Neriman Köksal, Bülent Polat, Tuluğ Çizgen ile birlikte rol aldı.

Ayşe Tunalı, 1985 senesinde Ülkü Erakalın’ın konusunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Sensiz Olamam” adlı sinema filminde Engin Çağlar, Yusuf Sezgin, Salih Kırmızı, Pembe Mutlu ile beraber rol aldı.

İlk evliliğini organizatör Hayri Küçük ile yapan Ayşe Tunalı, 1997 senesinde Prof. Dr. Sabri Narman ile evlendi. Eşinin işi bundan dolayı Ankara’ya yerleşti. 2003 senesinde İstanbul’a taşındı. 1998 senesinde Aydın adında bir oğlu oldu.

Bunun yanında 2003 senesinde meme kanserine yakayı ele verdi, tedavilerle ve ameliyatla kurtuldu.

1997 senesinde evlenerek müzik ve sahne çalışmalarına ara veren Ayşe Tunalı, 2006 senesinde Acarkentliler Musiki Derneği’ni kurarak Musikiden hiç kopmadığını gösterdi.

2006 senesinde kurduğu Acarkent Kültür Müzik ve Dayanışma Derneği’nin halen başkanlığını yapmaktadır. Kurulduğu günden beri bulundukları bölgede konserler vermekle yetinmeyen dernek her sene huzurevleri ve bakımevlerinde konserler düzenlemektedir.

Albümleri :
1987 – Yağmur Gözlüm
1989 – Öyle Özledim ki İmkansız
1990 – Uykularım Kaçıyor
1992 – Oldu mu Ya?
1994 – Saatler Mi Durmuş?
1995 – Anlasana
1997 – Unutulamayan Şarkılar
2007 – Gözyaşlarım Gibisin
2007 – İşte Kalbim
2007 – Sayende
2009 – Gelin Gibi

Filmleri :
1985 – Assolist (Sinema Filmi)
1985 – Sensiz Olamam (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün