Biyografi

Aziz Aslan Kimdir? Evi Nerede?

Aziz Aslan Kimdir? – Aziz Aslan Evi Nerede? – Aziz Aslan Nereli?

Aziz Aslan kimdir?, Aziz Aslan kaç yaşında?, Aziz Aslan evi nerede?, Aziz Aslan nerelidir? Aziz Aslan ev adresi?, Aziz Aslan kaç yaşında?, Aziz Aslan nerede oturuyor?, Aziz Aslan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Aziz Aslan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 04.Ağustos.1981 senesinde doğan Aziz Aslan şu an için 40 yaşında ve Aslan burcundandır. Aziz Aslan doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Aziz Aslan Kimdir?, evi nerede?

Güldür Güldür adlı televizyon şovunda oynamaktadır.

Aziz Aslan, 1981 senesinde İstanbul‘da doğmuştur. Liseyi İstanbul’un Çatalca beldesinde okudu ve 1998 senesinde mezun oldu. Marmara Üniversitesi Biyomedikal bölümünde okurken 2004 senesinde geçiş yaptığı Ankara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2012 senesinde Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptı.

1995 senesinde Çağdaş Drama Derneği ve Zeytinburnu Belediyesi’nde yaratıcı drama ve tiyatro eğitimleri aldı. 2000 yılı itibariyle Tiyatro Yol ve Tiyatro Bahane’de oyuncu ve yaratıcı drama eğitmeni olarak görev aldı.

Zeytinburnu Belediye Tiyatrosu, Tiyatro Yol, Çağdaş Sanat Atölyesi ve Tiyatro Bahane’de hem eğitmen hem de bir çok oyunda oyuncu olarak görev almıştır. 2006 senesinden beri Tiyatro Kılçık’da Eğitmen ve oyuncu olarak görev almaktadır. Kılçık Çocuk Tiyatrosu’nda oyuncu ve organizasyon sorumlusu olarak görev almaktadır. Kahve Bahane adlı dizide ve bazı kısa filmlerde rol almıştır. Çocuklar için çeşitli oyunlar ve televizyon programlarına skeçler yazmaktadır. Bunun bunun yanında bazı tv İşlerinde oyuncu ve yazar olarak yer almıştır.

Güldür Güldür” adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Alper Kul, Burak Topaloğlu, Dilşah Demir, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın, Şirincan Çakıroğlu ile beraber oynadı.

2014 senesinde “Eyyvah Eyvah 3” sinema filminde rol almıştır. Bu filmde Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak, Serra Yılmaz, Salih Kalyon, Tarık Ünlüoğlu, Ayşenil Şamlıoğlu, Teoman Kumbaracıbaşı gibi oyuncular oynamıştır.

2014 senesinde konusunu Alper Kul’un Ali Kobanbay ile birlikte yazdığı “Olur Olur!” adlı sinema filminde Alper Kul, Onur Buldu, Aylin Kontente, Yılmaz Gruda, Selim Bayraktar, Ayten Uncuoğlu, Sinasi Yurtsever ile beraber rol aldı.

Rol aldığı Tiyatro Oyunları :
Mutsuz Korkuluk,
Oyun İçinde Oyun,
Ellerin Dili
Size Oyun Oynanıyor,
Onun Saltanatı,

Sakin Olamıyoruz,
Malikanede Bayram,
Bu da Cin Ali
2011 – Düğünde Panik – Tiyatro Kılçık
2011 – Almanya’dan Falım Geldi – Tiyatro Bizden

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Güldüy Güldüy (Konuk Sanatçı) (TV Dizisi)
2016 – Dedemin Fişi (Şinasi) (Sinema Filmi)
2014 – Olur Olur! (Sinema Filmi)
2014 – Eyyvah Eyvah 3 (Sinema Filmi )
2013 – 2014 – BKM Güldür Güldür (Fikri Tarhanacı) (TV Dizisi)
2009 – 2010 – Kahve Bahane (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu