Biyografi

Aziz Babuşcu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Aziz Babuşcu kimdir?, Aziz Babuşcu kaç yaşında?, Aziz Babuşcu evi nerede?, Aziz Babuşcu nerelidir? Aziz Babuşcu ev adresi?, Aziz Babuşcu kaç yaşında?, Aziz Babuşcu nerede oturuyor?, Aziz Babuşcu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Aziz Babuşcu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Haziran.1964 senesinde doğan Aziz Babuşcu şu an için 57 yaşında ve İkizler burcundandır. Aziz Babuşcu doğum yeri ise Akçaabat, Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Milletvekili olarak devam ettirmektedir.

Aziz Babuşcu Kimdir? – Aziz Babuşcu Evi Nerede? – Aziz Babuşcu Nerede Oturuyor?

Aziz Babuşcu Kimdir?, evi nerede?

Aziz Babuşcu, 1 Haziran 1964 tarihinde Trabzon Akçaabat’ta ailesinin 7 çocuğundan biri olarak doğmuştur. Aslını söylemek gerekirse 1962 yılı doğumludur. İnşaat kalfası olan babasının adı Ali, anne adı Fatime’dir. İlkokul 4’e kadar Gürgendağı Köyü’nde okudu. Sonra 1972 senesinde İstanbul’da çalışan babası tüm aileyi yanına alınca ilkokul 4 ve 5. sınıfları Gaziosmanpaşa’da Ülkü İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi de Küçükköy’de Vefa Poyraz Lisesi’nde okudu. Lise bittikten sonra Viyana’ya orada işçi olarak çalışan amcasının yanına giderek Ekonomi ve iktisat okumaya çalıştı fakat yürütemeyince 6 ay sonra geri döndü. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Üniversitede okurken öte yandan da Azapkapı’da bir şirketin muhasebe servisinde çalışmaya başladı. Üniversite bitince de bir arkadaşı ile birlikte Gaziosmanpaşa’da bir büro açtı. Mali müşavir bürosu hala çalışmaktadır.

Aziz Babuşcu, İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği kurucu kullanıcı hesabı ve başkanlığı, Marmara Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği kurucu kullanıcı hesabı ve başkanlığı yaptı.

2004 senesinde Gaziosmanpaşa’dan belediye başkan aday adayı olarak siyasete atıldı.

2004 yılı yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis AKP kullanıcı hesabıne seçilen Aziz Babuşcu, Plan Bütçe Komisyonu Başkanlığı, Denetim Komisyonu Başkanlığı ve Grup Başkanvekilliği görevlerini ifa etti. 2006 senesinde AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Başkan yardımcılığına getirildi.

Aziz Babuşcu, Nisan 2007 – Şubat 2015 tarihleri içerisinde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüttü.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde İstanbul 2.Bölgeden AKP Milletvekili seçildi.

Aziz Babuşcu, 1984 senesinde Gülser Babuşcu ile evlendi. 4 çocuğu mevcuttur. Zeynep Babuşcu, Ali Babuşcu ve Yasir Babuşcu adlarında çocukları mevcuttur. Oğlu Yasir Babuşcu 19 Temmuz 2010 tarihinde evlendiğinde İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Topbaş nikahını kıyarken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da şahitleri olmuştur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün