Biyografi

Baha Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Baha kimdir?, Baha kaç yaşında?, Baha evi nerede?, Baha nerelidir? Baha ev adresi?, Baha kaç yaşında?, Baha nerede oturuyor?, Baha nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Baha hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 17.Eylül.1969 senesinde doğan Baha şu an için 52 yaşında ve Başak burcundandır. Baha doğum yeri ise Bünyan, Kayseri olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Baha Kimdir? – Baha Evi Nerede? – Baha Nerede Oturuyor?

Baha Kimdir?, evi nerede?

Romantik prens olarak anılan Baha, aşk şarkıları denince ilk akla gelen isim olmuştur.

Baha, 17 Eylül 1969 tarihinde Kayseri‘nin Bünyan beldesinde doğmuştur. Asıl adı Bahattin Gündünyaya geldi’dur. Bir yaşında iken ailesi ile beraber Ankara’ya göç ettiler. Çocukluğu ve okul hayatı Ankara‘da geçen Baha, Başkent Lisesinden mezun oldu. 1991 senesinde Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı bölümünde viyola eğitimi alarak, mezun oldu. Ablası da müzik öğretmendir.

Baha, Gazi Üniversitesinde öğrenci iken kurmuş olduğu grup KDV ile ilk pop konserini gerçekleştirdi. Daha sonra müzik öğretmenliği yapmış ve özel dersler vermiştir. Aynı zamanda o zamanda işinde uzman bir futbolcu olan Baha 8 yıl süren bir futbolculuk zamanından sonra Galatasaray‘a transfer olacakken geçirdiği rahatsızlıktan dolayı futbolu bırakmak zorunda kaldı ve tamamiyle müziğe yöneldi.

1999 yılına kadar ağabeyi Sait ile birlikte cafe-bar işletmeciliği yaptı.

Baha, albüm çıkarıncaya kadar, yurdun değişik yerlerinde çok kıymetli müzisyenlerle çalışma fırsatı bulmuştur. Aynı zamanda besteci kimliği olan Baha’nın bir çok şarkısı diğer sanatçılar tarafından seslendirilmiştir.

Romantik prens olarak anılan Baha, aşk şarkıları denince ilk akla gelen isim olmuştur. 1999 Haziran ayında Aşkın Tebessümü adlı ilk albümünü çıkardı. Aşkın Tebessümü albümü yakaladığı yüksek satış grafiğinden dolayı bir çok ödül almıştır. Aynı zamanda Baha’ya da yılın sanatçısı ödülünü getirmiştir. Bu albümle birlikte İstanbul’a yerleşmiştir.

2003 yazında “Aşkın Tebessümü”, “Aşk Olmazsa” ve “Aşk Acısı Konserleri” adı altında Türkiye ve Avrupa turnesi gerçekleştirmiştir.

22 Mayıs 2017 tarihinde, Yunanistan‘ın Rodop ilindeki, 17. Yassıköy Belediyesi Kiraz Festivali’ne katıldı.

Baha, milli bilardocu Semih Saygıner hayranlığıyla başladığı bilardoda kısa bir sürede gelişme kaydetti. Milli takıma alınan Baha, Aralık 2016 ayında Mısır‘ın Hurgada kentinde yapılan 3 Bant Bilardo Dünya Kupası şampiyonasına katıldı.

Albümleri :
1999 – Aşkın Tebessümü
2000 – Aşk Olmazsa
2003 – Aşk Acısı
2005 – Aşk Rüzgarı
2007 – Aşk Yemini
2008 – Firari Aşk
2010 – Aşkı Duymak İstediğin Her Zaman
2013 – Aşk Baha’ne
2017 – Aşk’a Devam

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün