Bilgi

Bakan Açıkladı! Artık Hesaplara 2.000 TL Yatacak Bugün Başladı

Bakan Açıkladı! Artık Hesaplara 2.000 TL Yatacak Bugün Başladı, arayışı içine giren okurlarımız için Bakan Açıkladı! Artık Hesaplara 2.000 TL Yatacak Bugün Başladı ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Bakan Açıkladı! Artık Hesaplara 2.000 TL Yatacak Bugün Başladı sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Bakan Açıkladı! Artık Hesaplara 2.000 TL Yatacak Bugün Başladı

Direkt Onaylanan, Sorgusuz Sualsiz, 10.000 TL Kredi Başvurusu Rekor Kırıyor

Bakan Bekir Pakdemirli yaptığını bilgilendirmede son dakika güzel haberi açıkladı. Bakan Bekir Pakdemirli pandemi zamanında yapılan destek ödemelerine zam yapılarak 2000 TL olarak hesaplara yatacak. Bu destek ödemelerinden şartlara uygun olan herkes yararlanabilecek.

Bakan Bekir Pakdemirli yaptığı açıklama ardından, destek ödemelerine zam yapıldığını ve bu bireylerin de banka hesabına 2000 TL para yatırdıklarını kelimelerine ekledi. Bakan Bekir Pakdemirli ufak ölçekli balıkçılara ödenen desteğin hem pandemi hem de müsilaj sebebiyle 2.000 TL olduğunun da altını çizdi. Binlerce TC vatandaşının yararlandığı bu destek ödemelerinde destek miktarının ödemelerinin hesaplara yatırıldığı altı çizildi.

Hesaplara Ödemeler Başladı

Canlı Yayın’da yaptığı açıklama ile, destek ödemelerinin hesaba yatacağını duyuran Bakan Bekir Pakdemirli, bunun bunun yanında şunları dile getirdi.

Cumhurbaşkanı’nın kuraklıktan etkilenen çiftçiler için destek kararı ile ilgili ve bu desteklerin ne zaman nasıl yararlanılacağı ile ilgili bilgiler verdi. Üretim miktarlarına da değinen Bakan Bekir Pakdemirli, üretimlerin ‘ azaldığını kelimelerine ekledi.

2021 senesinin, 2020 senesinden daha fazla kuraklık ve tarımsal kaybına sebebiyet vereceğini açıkladı. Ülkemizdeki ürünlerde kıtlık olmayacağını söyleyen Bakan, 150 milyon TL ilave basınçlı su sistemi ile destek verileceğini de dile getirdi. Ziraat Bankası ve Tarım kredi borçlarının da erteleneceğini açıkladı.

Kuraklıktan Etkilenenlere Destek

Kuraklık kapsamı içinde da etkilenen çiftçilere destek ödemeleri başladı. Kuraklık yüzünden etki gören ufak ölçekli balıkçılara 2000 TL destek ödemeleri hesaplara yatmaya başladı. Balıkçılar için desteklerin devam edileceği açıklamasu yapıldı. Kuraklıkta, mücadele kapsamı ışığında, 20 yıl içinde 600 baraj yapılırken, 150 tane yer altı barajı da yapılmıştır.

Kuraklıkla sıkıntı yaşayan bireylere, devlet destek verirken, çiftçiye ve balıkçılara da 2000 TL destek olmaktadır. Bakan Bekir Pakdemirli yaptığı bu açıklama ardından desteklerin yapıldığını açıkladı.

Sorgulama E-Devletten

Küçük ölçekli balıkçıların alacakları 2000 TL destek ve diğer ödemeler için sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden yapılacaktır. Başvuru yaptığınız zamanki verdiğiniz banka IBAN numarasına kesintisiz yatacaktır. Böylelikle 2000 TL’ye kadar anında destek ödemelerinin yatıp yatmadığını da e-devlet sistemi üzerinden göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün