Biyografi

Banu Zorlu Kimdir? Evi Nerede?

Banu Zorlu Kimdir? – Banu Zorlu Evi Nerede? – Banu Zorlu Nereli?

Banu Zorlu kimdir?, Banu Zorlu kaç yaşında?, Banu Zorlu evi nerede?, Banu Zorlu nerelidir? Banu Zorlu ev adresi?, Banu Zorlu kaç yaşında?, Banu Zorlu nerede oturuyor?, Banu Zorlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Banu Zorlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Ocak.1985 senesinde doğan Banu Zorlu şu an için 36 yaşında ve Oğlak burcundandır. Banu Zorlu doğum yeri ise İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ŞarkıcıSinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Banu Zorlu Kimdir?, evi nerede?

Banu Zorlu, 2 Ocak 1985 tarihinde İzmir’de doğmuştur. tam adı Naime Banu Zorlu’dur. Ayda adında bir kız kardeşi mevcuttur. Ünlü sinema yönetmeni Eser Zorlu ve senarist Yasemen Zorlu’nun kızıdır. Banu dünyaya geldiktan sonra aile İsviçre’nin Zürih şehrine göç etti. 3 yıl sonra da Almanya‘ya Duseldorf şehrine gittiler. 3 yıl Sonra da tekrar İzmir’e taşındılar. İzmir İtalyan İlköğretim Okulu’nda okudu. Ortaokul ve liseyi İstanbul Fransız Lisesi’nde bitirdi.

İlkokuldan sonra girdiği konservatuar sınavında yarızamanlı olarak piyano kısmını kazandı. 1991-1996 senelerı içerisinde Kadıköy Haldun Taner Devlet Konservatuarı Piyano bölümünde okudu. Lisede konservatuarın şan bölümü sınavlarına giren Banu Zorlu, opera bölümüne girdi. 1996-2002 senesinde okuduğu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümünden mezun oldu.

Liseden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan ve Opera kısmını kazandı. Burada piyano, solfej, ritim, mimik rol, opera ve sahne dersi aldı. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera kısmını kazandı. Burada da İtalyanca, Almanca, İngilizce, tiyatro, ülkeler dansı, şan, ritmik, modern dans, korrepetisyon, ensemble , sahne, diksiyon, yabancı dillerde diksiyon, opera tarihi, ritim, piyano gibi dersler aldı.

1985 senesinde konusunu annesi Yasemen Zorlu‘nun yazdığı, babası Eser Zorlu’nun yönettiği “Sevgi Damlacıkları”nda başrolünü Neşe Aksoy ve Hayati Hamzaoğlu‘nun oynadığı filmde oynadı. Aynı filmle iki mansiyon bir özel jüri ödülü aldı.

Lisedeyken TRT Radyo Evi’nin açtığı sınavı kazanarak, solist olarak yabancı dillerde şarkı dile getirdi. Banu Zorlu, sahnede yedi dilde şarkı söyleyebilmektedir.

1995 senesinde babası Eser Zorlu’nun yönettiği TRT için çekilen “Müdür Baba” isimli dizide 52 bölüm oynadı. 1997 senesinde ilk kez İzmir’de sahneye çıktı. 1998 senesinde TRT için çekilen “Büyülü Gözler” isimli dizide başrol oynadı. 1999 senesinde babası Eser Zorlu’nun yönettiği, TRT için çekilen “Hayat Bazen Tatlıdır” isimli dizide 52 bölüm oynadı.

2002 senesinde başrollerini Ajda Pekkan’la paylaştığı “Şöhret Sandalı” filminde oynadı.

İlk albümü solo “Boom Boom”u 2004’de Dubai’de piyasaya çıkardı.

2010 senesinde kardeşi Ayda ile birlikte açtığı Nişantaşı’ndaki Mavi Bale Dans Merkezi’nde şan dersleri vermeye başladı.

Üniversite öğrencisi iken Kerem Ökten ile evlenip bir yıl sonra da 2003 senesinde boşandı.

Albümleri :
1997 – Vay Başımıza Gelenler
1999 – Uğur Böceği
2004 – Aşk
2004 – Boom Boom
2005 – Nanu
2006 – Gizli Aşk
2008 – Gönül Çiçekleri
2012 – Ansızın

Film ve Dizileri :
1985 – Sevgi Damlacıkları
1992 – Sevgi Demeti / Müdür Baba (Dizi)
1998 – Büyülü Gözler (Dizi)
1999 – Hayat Bazen Tatlıdır (Dizi)
2002 – Şöhret Sandalı
2004 – Perçem (Dizi)
2006 – Aşk Beklemez (Tv filmi )
2009 – Akasya Durağı (Dizi)
2014 – Küçük Ağa (Yeşim) (Dizi)
2014 – Zeytin Tepesi (Yeşim) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu