Biyografi

Barış Falay Kimdir? Evi Nerede?

Barış Falay Kimdir? – Barış Falay Evi Nerede? – Barış Falay Nereli?

Barış Falay kimdir?, Barış Falay kaç yaşında?, Barış Falay evi nerede?, Barış Falay nerelidir? Barış Falay ev adresi?, Barış Falay kaç yaşında?, Barış Falay nerede oturuyor?, Barış Falay nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Barış Falay hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Nisan.1972 senesinde doğan Barış Falay şu an için 49 yaşında ve Koç burcundandır. Barış Falay doğum yeri ise Edremit Balıkesir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuSinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Barış Falay Kimdir?, evi nerede?

Barış Falay, 9 Nisan 1972 tarihinde Balıkesir Edremit’de memur bir ailenin ikinci çocuğu olarak doğmuştur. Babası memur olduğu için çocukluğu farklı şehirlerde geçmiş. Trakya’dan Diyarbakır’a kadar dolaşmış. Boşnak göçmeni olan Barış Falay’ın ablasının adı “Biriz”dir. İlkokul üçüncü sınıfta Ankara’ya gelmişler ve ilkokulu, ortaokulu, liseyi hep Ankara’da okumuş Barış Falay.

Lise ikinci sınıftayken ışıkçı olarak çalıştığı tiyatroda, gelmeyen bir oyuncunun yerine sahneye çıkmış, çıkış o çıkış.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesinin (DTCF) Tiyatro Bölümünü bitirmiştir. Üniversitede okurken barmenlik, garsonluk ve yaz tatilinde Bodrum’da bar işletmeciliği yaptı. Önce çeşitli özel tiyatrolarda ve Ankara Devlet Tiyatrosu’ nda 2 yıl çalıştıktan sonra, 1997 senesinde İzmit Şehir Tiyatrosu’nun kuruluş sınavına girdi ve o tiyatronun kadrolu sanatçısı oldu. “Hamlet” ile başlayan tiyatro hayatı, “Üç Kuruşluk Opera”, “Misafir”, “Kamyon”, “Roberto Zucco”, “Kırmızı Yorgunları”, “Azizname”, “Barış”, “Bahar Noktası”, “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”, “Karar Kimin” ve daha bir çok oyunda oynayarak devam etti.

“Deniz Kızı Masalı”, ve “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı tiyatro oyunları yönetti. Tiyatro hayatına Kocaeli Büyükşehir Tiyatrosunda devam etti. Barış Falay, tiyatronun bünyesindeki Tiyatro Okulunda eğitmenlik yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncusu Barış Falay, Aralık 2015 ayında istifa etti.

Tatlı Hayat, Yarım Elma, Dadı gibi sitkomlarda ufak rollerde rol aldığı başarılı karakterler ile dizi kariyerine atılan Barış Falay ilk yükselişini Aliye adlı dizide rol aldığı Mücahit (Müco) kişiliği ile yapmıştır. “Ezel” dizisinde “Kerpeten – Ali Kırgız” rolünü canlandırmıştır.

Barış Falay, oyuncu Esra Ronabar ile 7 Temmuz 2006 tarihinden beri evlidir. “Rüzgar Mavi” (d.2009) adında bir oğlu var.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2014 – Paramparça (Harun) (TV Dizisi)
2013 – 2014 – Medcezir (Selim Serez) (TV Dizisi)
2013 – 20 Dakika (TV Dizisi)
2011 – Ya Sonra (Cem Kantoğlu) (Sinema Filmi)
2011 – Al Yazmalım (Cemşit Ateş) (TV Dizisi)
2009 – 2010 – Ezel (Ali Kırgız) (TV Dizisi)
2008 – Şeytanın Pabucu (Niyazi) (Sinema Filmi)
2008 – Kirpi (Jilet Sadi) (Sinema Filmi)
2007 – Çemberin Dışında (Mafya) (TV Dizisi)
2006 – Bebeğim (Yavuz Köroğlu) (TV Dizisi)
2006 – Amerikalılar Karadeniz’de 2 (Müslüm Gürses Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
2004 – Karım ve Annem (Coşkun) (TV Dizisi)
2004 – Aliye (Mücahit Gürboğa (Müco)) (TV Dizisi)
2002 – Yarım Elma (TV Dizisi)
2002 – 2004 – Kuzenlerim (Engin Öğretmen) (TV Dizisi) 2004
2001 – 90-60-90 (TV Dizisi)
2000 – Dadı (Şafak) (TV Dizisi)
1995 – Çiçek Taksi (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu