Biyografi

Barış Murat Yağcı Kimdir? Evi Nerede?

Barış Murat Yağcı Kimdir? – Barış Murat Yağcı Evi Nerede? – Barış Murat Yağcı Nereli?

Barış Murat Yağcı kimdir?, Barış Murat Yağcı kaç yaşında?, Barış Murat Yağcı evi nerede?, Barış Murat Yağcı nerelidir? Barış Murat Yağcı ev adresi?, Barış Murat Yağcı kaç yaşında?, Barış Murat Yağcı nerede oturuyor?, Barış Murat Yağcı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Barış Murat Yağcı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 21.Ocak.1991 senesinde doğan Barış Murat Yağcı şu an için 30 yaşında ve Kova burcundandır. Barış Murat Yağcı doğum yeri ise Alaçatı, Çeşme, İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelBasketbolcuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Barış Murat Yağcı Kimdir?, evi nerede?

16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Barış Murat Yağcı, 21 Ocak 1991 tarihinde İzmir, Çeşme, Alaçatı’da doğmuştur. Anne ve babası o halen çok küçük yaşlarda iken boşandı. Babasından ayrıldıktan sonra ikinci kez evlenen annesinin ikinci eşi Erhan Ernak, Galatasaray ve Milli Takım Basketbol Antrenörlüğü yapan üvey babasının da yönlendirmesiyle birlikte bir çok spor dalıyla ilgilendi. İzmir Özel Türk Kolejinde ve İstanbul Şehremini Lisesinde okudu. Üniversite lisans eğitimini İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde bitirdi. Daha sonra ise Anadolu Üniversitesi‘nde Spor Yönetimi bölümünde eğitim hayatına devam etmiştir. Oyuncu Birce Akalay kuzenidir.

İzmir’de basketbola başlayan Barış Murat Yağcı, 2003-2004’te Efes Pilsen’e geçtikten sonra forvet olarak oynamaya başladı. Ardından Pertevniyal takımında oynadı.

1.91 Cm boyunda ve 87 kilo olan Barış Murat Yağcı, Sekiz yıl aralıksız olarak işinde uzman basketbol oynadıktan sonra Anadolu Efes Basketbol Kulübü’nde basketbolcu olarak oynadığı senelerda yaşamış olduğu sakatlık yüzünden basketbola veda etmek zorunda kaldı. Bu sırada uzun boyu ve düzgün fiziğinin avantajını tercih ederek modellik yapmaya başlamıştır.

Barış Murat Yağcı, 2011 senesinde Best Model Of Turkey yarışmasına katıldı ve Bu yarışmada birinci seçilerek yapımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Milano, Brezilya, İsviçre, İtalya, Sırbistan, Hırvatistan, Almanya, Fransa’da modellik yaptı.

Bahar Kerimoğlu, Serkan Atar ve Ahmet Kaynak‘tan özel oyunculuk dersleri aldı.

Barış Murat Yağcı, ilk olarak Kocamın Ailesi’yle oyunculuk kariyerine adım attı. Ardından Kiralık Aşk dizisinde Eymen kişiliğini canlandıran Barış Murat Yağcı, aranan oyuncu olarak sonrasında Şevkat Yerimdar dizisinin kadrosunda da yer aldı ve Bora kişiliğini canlandırarak oyunculuk kariyerinde de başarıya imza attı.

2018 senesinde Sosyetik gelin filminde Gizem Karaca ile birlikte başrolde oynadı.

Askerlik görevini bedelli olarak yapan Barış Murat Yağcı, atletizm, voleybol, yüzme ve masa tenisi gibi bir çok spor dalı ile ilgilenmektedir.

Barış Murat Yağcı, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Ünlüler grubunda yarışacak olan Barış Murat Yağcı’nın takımında Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut olurken, Gönüllüler takımında ise Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, Burak Yurdugör yarışacak.

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Sosyetik gelin (Demir) (Tv Filmi)
2017 – 2018 – Şevkat Yerimdar (Bora) (Tv Dizisi)
2016 – Kiralık Aşk (Eymen) (Tv Dizisi)
2015 – Figüran (Sinema Filmi)
2014 – Kocamın Ailesi (Akın Ertekin) (Tv Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün