Barış Yarkadaş Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Barış Yarkadaş kimdir?, Barış Yarkadaş kaç yaşında?, Barış Yarkadaş evi nerede?, Barış Yarkadaş nerelidir? Barış Yarkadaş ev adresi?, Barış Yarkadaş kaç yaşında?, Barış Yarkadaş nerede oturuyor?, Barış Yarkadaş nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Barış Yarkadaş hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Ağustos.1974 senesinde doğan Barış Yarkadaş şu an için 47 yaşında ve Aslan burcundandır. Barış Yarkadaş doğum yeri ise Susuz, Kars olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciMilletvekili olarak devam ettirmektedir.

Barış Yarkadaş Kimdir? – Barış Yarkadaş Evi Nerede? – Barış Yarkadaş Nerede Oturuyor?

Barış Yarkadaş Kimdir?, evi nerede?

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde CHP’den İstanbul milletvekili oldu.

Barış Yarkadaş, 2 Ağustos 1974 tarihinde Kars’ın Susuz beldesinde Zülfiye ve Rasim Yarkadaş’ın oğlu olarak doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Kars’ta bitirdi. 14 yaşında iken ailesi ile birlikte 1988 senesinde İstanbul’a yerleşti. Sultanahmet Matbaa Meslek Lisesi’nde başlayan İstanbul’daki öğrenim hayatı, Marmara Üniversitesi Matbaacılık Bölümü’nde devam etti. Bir süre de Kamu Yönetimi öğrenimi gördü. Bir süre sonra öğrenimini bıraktı, ilkokuldan beri içinde bulunduğu medya sektöründe kalmaya karar verdi.

Mesleğe, ‘gazete dağıtıcısı’ olarak başladığı 1985 senesinden beri, çeşitli gazete, dergi, radyo, haber ajansı ve internet haber sitesinde çalıştı. Bir süre işsiz kaldı. Gazeteciliğe işinde uzman olarak üniversite senelerında adım attı. Yeni Doğu, Güneş, Yeni İstanbul, Halkın Gücü, Radyo Yenigün ve KMP Anadolu TV’de çalıştı. Ayrıca TV 8’in kuruluş sürecinde görev aldı. 2001 ve 2002’de yapılan seçimlerde ise Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) İstanbul Şube Başkanlığına seçildi.

Askerliğini Van’da yaptı. 2006 senesinde Gerçek Gündem isimli internet sitesini kurdu.

2011 senesinden beri Halk TV’de aktif görev üstlenen Yarkadaş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

Barış Yarkadaş, 7 Haziran2015 ve 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde CHP’den İstanbul milletvekili oldu.

24 Haziran 2018’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde Barış Yarkadaş, CHP‘den milletvekili adayı olarak gösterilmedi.

1 Nisan 2019 tarihinde Halk Tv‘deki işine son verildi.

Kitapları:
2004 – Hepsi Yaralar Sonuncusu Öldürür
2015 – Aksaray’ın Sırları
2017 – Adalet

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün