Biyografi

Başak Akbay Kimdir? Evi Nerede?

Başak Akbay Kimdir? – Başak Akbay Evi Nerede? – Başak Akbay Nereli?

Başak Akbay kimdir?, Başak Akbay kaç yaşında?, Başak Akbay evi nerede?, Başak Akbay nerelidir? Başak Akbay ev adresi?, Başak Akbay kaç yaşında?, Başak Akbay nerede oturuyor?, Başak Akbay nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Başak Akbay hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Nisan.1987 senesinde doğan Başak Akbay şu an için 34 yaşında ve Koç burcundandır. Başak Akbay doğum yeri ise Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Başak Akbay Kimdir?, evi nerede?

Başak Akbay, 9 nisan 1987 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. Babası Trabzon’lu, annesi İzmir’lidir. İlkokulu ve ortaokulu Trabzon 100.yıl ilköğretim okulunda, liseyi ise Trabzon Yunus Emre Lisesinde okumuştur. Lise senelerında 2000 senesinde Trabzon’da Devlet Tiyatrosunda açılan tiyatro kursuna 1 yıl devam etti.

2005 ve 2006 senelerında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Bölümünü okudu ve oradan mezun oldu. Başak Akbay dans üzerine yoğunlaşmış ve Salon Dansları ile Modern Dans eğitimi almıştır. 2007 – 2008 sezonunda, Konservatuvar 3. sınıfta Hristo Boytchev’in yazdığı “TitanikOrkestrası” adlı oyunda oynadı. 2008 – 2009 sezonunda, 4. sınıfta Eugne Ionesco’nun yazdığı “Kel Şarkıcı” adlı oyunda oynadı. İki sene süren bu işinde uzman oyunundaki rolü için ona 9. Lions Tiyatro Ödüllerinden Kerem Yılmazer “Genç Yetenek Teşvik Ödülü” verilmiştir.

Tiyatro Kafe’de “Sizden Benden Bizden”de rol almıştır.

Başak Akbay, sporu sevmekte ve Eskrim yapabilmektedir. Dizi filmlerde oynayan Başak Akbay, 2008-2009 sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Aç Sınıfın Laneti” adlı tiyatro oyununda görev almıştır.

Başak Akbay, 2013 senesinde Show TV’de yayına giren “Benzemez Kimse Sana “ yarışmasına yarışmacı olarak katılmıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Kapan (Sinema Filmi)
2017 – Dua Et Kardeşiz (Sinema Filmi)
2014 – 2016 – Paramparça (Bebek Bakıcısı Sevinç) (TV Dizisi)
2009 – 2015 – Deniz Yıldızı (Pelin Atabay)(TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün