Biyografi

Behzat Uygur Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Behzat Uygur kimdir?, Behzat Uygur kaç yaşında?, Behzat Uygur evi nerede?, Behzat Uygur nerelidir? Behzat Uygur ev adresi?, Behzat Uygur kaç yaşında?, Behzat Uygur nerede oturuyor?, Behzat Uygur nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Behzat Uygur hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 21.Nisan.1963 senesinde doğan Behzat Uygur şu an için 58 yaşında ve Boğa burcundandır. Behzat Uygur doğum yeri ise Adana olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Behzat Uygur Kimdir? – Behzat Uygur Evi Nerede? – Behzat Uygur Nerede Oturuyor?

Behzat Uygur Kimdir?, evi nerede?

Behzat Uygur, 21 Nisan 1963 tarihinde Adana‘da doğmuştur. Ailece aslen Kilis’lilerdir. Tiyatrocu Nejat Uygur, Nejla Uygur çiftinin 5 oğlundan en küçüğüdür. Sırasıyla; Ahmet, Süheyl Uygur, Süha Uygur, Kemal ve Behzat Uygur. Behzat Uygur Adana’da doğmuş, Süheyl- Süha Samsun, Kemal Antakya, en büyük abileri Ahmet de İstanbul‘da vapurda doğmuş. Süheyl ve Behzat babalarının deyimiyle “armut ağacının dibine düştüler” ve tiyatrocu oldular. Behzat Uygur, 3 yaşındayken Adana’dan İstanbul’a gelmişler.Süheyl Uygur ile Süha ikiz kardeştirler.

Tiyatro sahnesine, 1987 senesinde Ankara’da ilk defa babasının “Hastane mi Kestane mi” oyunu ile tiyatroya başladı. Tiyatroculuktan önce uzun seneler Galatasaray’da futbol oynadı.

Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler dünyaya geldikları andan beri içinde bulundukları “Nejat Uygur Tiyatrosu”nda birden çok oyunda yer aldılar. Burada edindikleri bilgi birikimini ve tecrübe ile, 1991 senesinde “Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu”nu kurdular. Süheyl/Behzat Uygur tiyatrosu kurulduktan sonra Boynuz Kulağı Geçer, Üç Salakşörler, Hişt Hişt Teleköle ve Kodum mu Oturturum adlı oyunları ile 11 yıl boyunca hiç aralıksız tiyatro sahnelerinde yer aldılar.

Şahane Pazar” adlı eğlence Proğramını abisi Süheyl Uygur’la birlikte sundu. 1993 senesinden beri aralıksız 8 yıl sürdürdükleri “Şahane Pazar” programı ile TV ekranlarının vazgeçilmez ikilisi oldular.Şahane Pazar Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin başarısı aracılığıyla bir ekran klasiği olmayı başarmıştır. Ayrıca bir de “Ha Babam De Babam” adlı bir program yapmışlardır.

Sunuculuk ve tiyatro alanında birden çok ödül kazandılar. Müzik sektöründe de bir ilke imza atarak müzik ve mizahı birleştirdikleri bir single çıkardılar. “Abdülkadir” isimli singlelarının satış rakamı ortalama 200.000’e ulaştı. Bu da Uygur isminin markalaştığını, yaptıkları her işin tüketicisi olduğunun göstergesidir.

Yeni Asır’da kardeşi Süheyl Uygur ile birlikte bir dönem tam sayfa yazılar yazdılar.

Behzat Uygur, Çiğdem Hanım ile evli olup Nejat Uygur II ve Behzat adında iki oğlu mevcuttur.

Behzat Uygur’un Yer Aldığı Tiyatro Oyunları:
Hastane mi Kestane mi?
Cibali Karakolu
Miğferine Çiçek Eken Asker
Şeyine Şey Ettimin Şeyi
Alo Orası Tımarhane mi?
Üçüncü Biri
Good Morning Ankara
Marko Paşa
Boynuz Kulağı Geçer
Üç Salakşörler
Hişt Hişt Teleköle
Kodum mu Oturturum
Güldüren Şüphe


Sunduğu Proğramlar Ve Filmleri :

2011 – Kaç Para? (Sunucu)
2011 – Benimle Oynar mısın?
2009 – Bak Şu Duvara (Sunucu)
2009 – Korolar Carpışıyor (Sunucu)
2008 – Harika Show(Sunucu)
2008 – Amiral Battı(Sunucu)
2007 – Buzda Dans (Sunucu)
2003 – Hırçın Menekşe
2001 – Yeşil Işık
2001 – Her şey Oğlum İçin
1996 – Bir Aşkın Bittiği Yer
1993 – Şahane Pazar(Sunucu)
1990 – Hüsnü Kuruntu Ailesi
1989 – Kafadarlar (dizi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün