Bendeniz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Bendeniz kimdir?, Bendeniz kaç yaşında?, Bendeniz evi nerede?, Bendeniz nerelidir? Bendeniz ev adresi?, Bendeniz kaç yaşında?, Bendeniz nerede oturuyor?, Bendeniz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Bendeniz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 25.Temmuz.1973 senesinde doğan Bendeniz şu an için 48 yaşında ve Aslan burcundandır. Bendeniz doğum yeri ise Zürih, İsviçre olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Bendeniz Kimdir? – Bendeniz Evi Nerede? – Bendeniz Nerede Oturuyor?

Bendeniz Kimdir?, evi nerede?

Asıl adı Deniz Çelik olan Bendeniz, 25 Temmuz 1973 tarihinde İsviçre-Zürih’te dünyaya geldi. Ailesi Konya‘nın Yeniceoba beldesindendir. İstanbul Erenköy Kız Lisesi’nden mezun olan Bendeniz, lise öğreniminin sonrasında yüksek öğrenim için dünyaya geldiğu ülkeye yani İsviçre’ye gitti. Büro işleri alanında bir meslek yüksekokuluna devam etti.

Ardından Türkiye’ye döndüğünde bir arkadaşının doğum günü partisinde dile getirdiği şarkı aracılığıyla Raks Müzik yetkilileri tarafından keşfedilen Bendeniz (Deniz Çelik), 1993 senesinde Neslihan Yargıcı’nın yaratıcılığını yaptığı “Abajur kız” imajıyla ilk albümünü çıkardı. Neslihan Yargıcı’yla tanıştığı gün “Merhaba ben Deniz” dedi ve adı Bendeniz oldu. 1993’te ‘abajur kız’ olarak yaşamımıza girdi. Garo Mafyan, Zeynep Talu gibi müziğin mühim isimleriyle çalışan Bendeniz ilk albümü ile yurtiçi ve yurtdışında ciddi başarılara imza attı.

Türk pop müziğinin klasik albümlerinden sayılan çalışmanın ilk klibi “Ya Sen Ya Hiç” dünyanın en prestijli müzik kanallarından Mtv’de yayına giren ilk Türk klibi oldu bunun bunun yanında Mtv’nin müzik müsabakasında Türkiye’yi temsil ederek ayrı bir başarı kazandı. Albümden “Ağlıyayım mı?”, “Sen Kaybettin”, “Müjdeler Ver” gibi fazlasıyla hit çıktı.

Bir süre Türkiye’nin ilk bayan futbol takımı Dostlukspor’da oynadı.

İlk albümün kazandığı başarının sonrasında “Bendeniz II” adlı ikinci albümünde de Türkiye’nin sayılı müzik adamlarıyla çalıştı. Harun Kolçak, Emel Müftüoğlu, Demet Sağıroğlu, Ümit Sayın gibi isimlerin vokalleriyle destek olduğu albümün düzenlemeleri Ozan Çolakoğlu, Murat Yeter ve seneler önce kaybettiğimiz kıymetli müzik adamı Onno Tunç’un elinden çıktı. İlk albümünde olduğu gibi bu albümde de oniki şarkıdan onbirinin söz ve müziğini yazdı.

1996 senesinde çıkardığı “Bendeniz III”de bu kez temposu yüksek parçalar yer aldı.

Köpekleriyle vakit geçirmeye bayılan Bendeniz, balık tutmaya da, Play station oynamayı da çok seviyor.

Albümleri :
1993 – Bendeniz I
1995 – Bendeniz II
1996 – Bendeniz III
1998 – Bendeniz’den
1999 – Kurtulamıyorum
2000 – Bendeniz Şarkıları
2001 – Zaman
2003 – Demedim mi
2005 – Aşk Yok mu Aşk
2006 – Değiştim
2009 – Olsun
2011 – Benden İzler
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker