Biyografi

Bendevi Palandöken Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Bendevi Palandöken kimdir?, Bendevi Palandöken kaç yaşında?, Bendevi Palandöken evi nerede?, Bendevi Palandöken nerelidir? Bendevi Palandöken ev adresi?, Bendevi Palandöken kaç yaşında?, Bendevi Palandöken nerede oturuyor?, Bendevi Palandöken nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Bendevi Palandöken hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1949 senesinde doğan Bendevi Palandöken şu an için 72 yaşında ve burcundandır. Bendevi Palandöken doğum yeri ise Malatya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Bendevi Palandöken Kimdir? – Bendevi Palandöken Evi Nerede? – Bendevi Palandöken Nerede Oturuyor?

Bendevi Palandöken Kimdir?, evi nerede?

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı

Bendevi Palandöken, 1949 senesinde Malatya’da doğmuştur.

1962 senesinde Ankara’nın Cebeci semtinde babası vefat ettikten sonra halen 13 yaşındayken bakkal olarak başladığı meslek hayatına, halen tellikaya sokak’ta aynı dükkânda devam ediyordir.

Ankara Bakkallar ve Bayiler Derneği’nde 1965 senesinde Denetim Kurulu kullanıcı hesabıne seçildi. 1978-1984 senelerı içerisinde Başkanvekilliği görevini yaptı. 1984 senesinde Ankara Bakkallar ve Bayiler Derneği’ne başkan seçildi. 1984 senesinden beridir de tüm genel kurullarda her seçimde Ankara Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı seçilerek görevini halen sürdürmektedir.

Bendevi Palandöken, 1978 senesinde kurduğu Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Başkanlığını da halen yapmaktadır. 1984 senesinde Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Yönetim Kurulu kullanıcı hesabıne seçilmesinin sonrasında Başkanvekilliği görevinde bulunmuş, 1990 senesinde yapılan genel kurulda Federasyon Başkanlığına seçilmiş ve bu görevini de halen devam ettirmektedir.

1996 senesinde Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) yönetim kurulu kullanıcı hesabıne seçilen PALANDÖKEN 1999 senesinde seçildiği Başkanvekilliği görevinin sonrasında, 2007 senesinde Konfederasyon Genel Başkanlığına seçilmiştir.

2010 senesinde yapılan (TESK) Genel Kurul ile bir kez daha Konfederasyon Genel Başkanlığına seçilen Bendevi PALANDÖKEN, Avrupa Akdeniz Esnaf Sanatkârlar İşletmeleri ve KOBİ Birliğinin (EUROMED) Başkanvekilliği görevinin bunun yanında Avrupa Birliği Türkiye Karma İstişare Komitesi Üyeliği (AB-TR KİK), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyeliği, TC Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İcra Komitesi Üyeliği ve Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA) Başkanlığı görevlerini de sürdürmektedir.

Bendevi Palandöken, evli ve bir çocuk babasıdır.

Bendevi Palandöken, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Karadeniz Bölgesi Temsilcisi olarak girmiştir.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün