Biyografi

Berk Cankat Kimdir? Evi Nerede?

Berk Cankat Kimdir? – Berk Cankat Evi Nerede? – Berk Cankat Nereli?

Berk Cankat kimdir?, Berk Cankat kaç yaşında?, Berk Cankat evi nerede?, Berk Cankat nerelidir? Berk Cankat ev adresi?, Berk Cankat kaç yaşında?, Berk Cankat nerede oturuyor?, Berk Cankat nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Berk Cankat hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Mayıs.1984 senesinde doğan Berk Cankat şu an için 37 yaşında ve Boğa burcundandır. Berk Cankat doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Berk Cankat Kimdir?, evi nerede?

Oyuncu, grafiker

Berk Cankat, 9 Mayıs 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Mimar olan ve müteahhitlik yapan babasının mesleği yüzünden Eskişehir ve Hatay gibi şehirlerde çocukluğu geçti. Bundan dolayı İlkokulu Hatay’da okudu. Sonra da ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu.

Ankara Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. Üniversiteden mezun olunca çok yakın arkadaşı ile beraber grafiker mesleğini yapmak için İstanbul’a gelmiştir. Bir grafik işinde çalışmaya başladı. Bir yandan da tiyatro dersi almaya başladı. Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

2013 senesinde “Sana Bir Sır Vereceğim” adlı dizide; Murat Han, Esra Ronabar, Ekin Koç, Demet Özdemir ile birlikte oynayarak dizi film hayatına başladı.

2014 senesinde başrollerini Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya’nın oynadığı, “Medcezir” dizisine 24. Bölümde Selim Serez’in teyze oğlu “Cem” kişiliği, konuk oyuncu olarak katıldı. 25. Bölüm sonunda diziden ayrılmıştır.

2014 senesinin Haziran ayında başlayan “Güzel Köylü” adlı dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Gizem Karaca ile başrolde “Cemal” kişiliğini canlandırdı. Dizi’nin diğer oyuncuları, Ahmet Mümtaz Taylan, Zerrin Sümer, Ali İpin gibi başarılı oyuncular rol almaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – Kırık Ayna (Uğur)(TV Dizisi)
2018 – Gülizar (Murat) (TV Dizisi)
2018 – Bir Deli Rüzgar (Uğur) (TV Dizisi)
2017 – Yıldızlar Şahidim (Aras) (TV Dizisi)
2015 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem (İskender/Alex) (TV Dizisi)
2014 – Güzel Köylü (Cemal Alkan) (TV Dizisi)
2013 – Sana Bir Sır Vereceğim (Savaş) (TV Dizisi)
2013 – Medcezir (Cem) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün