Biyografi

Berk Oktay Kimdir? Evi Nerede?

Berk Oktay Kimdir? – Berk Oktay Evi Nerede? – Berk Oktay Nereli?

Berk Oktay kimdir?, Berk Oktay kaç yaşında?, Berk Oktay evi nerede?, Berk Oktay nerelidir? Berk Oktay ev adresi?, Berk Oktay kaç yaşında?, Berk Oktay nerede oturuyor?, Berk Oktay nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Berk Oktay hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 28.Ekim.1982 senesinde doğan Berk Oktay şu an için 39 yaşında ve Akrep burcundandır. Berk Oktay doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelSinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Berk Oktay Kimdir?, evi nerede?

Berk Oktay, 28 Ekim 1982 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Annesi Sevim Oktay öğretmen, babası Serdar Oktay da muhasebe müdürüdür. Ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu. Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliğinden mezun oldu.

16 yaşında modellik yapmaya başladı. 2000 senesinde 18 yaşında Ankara’da bir modellik ajansına kaydoldu. Sonra İstanbul’a gelip Uğurkan Erez’le çalıştı, 2001 senesinde Best Model’e katılıp ‘Gelecek Vaat Eden Model seçildi.

2003 senesinde Best model Of Türkiye yarışma’sını kazanarak en iyi markların yüzü oldu.

2000- 2006 senelerı içerisinde modellik yaptı. 100’ün üzerinde defileye çıktı. Mankenlik kariyerine 2004 senesinin Haziran ayından sonra yurtdışında devam etti. Paris‘e yerleşti ve Milano, Tokyo, Dubai, Moskova gibi şehirlerde D&G, Ferre, Gucci ve Prada gibi bir çok markalarla çalıştı.

Yarım kalan Üniversite eğitimini bitirmek için 2006 senesinin sonlarında Türkiye’ye döndü. 2007 senesinin Şubat ayında Türker İnanoğlu‘ndan film teklifi aldı. Türvak’tan özel oyunculuk dersi alarak Erler Film ile anlaşmayi imzaladı.

2008 senesinde “Tatlı Bela Fadime” adlı dizi ile dizi hayatına başladı. Tatlı Bela Fadime dizisiyle tanındı. Ardından Akasya Durağı’nda yer aldı. Daha sonra Kanal D’de yayına giren ‘Arka Sokaklar‘ dizisinde rol aldı. Bu diziden ayrıldıktan sonra dizi kariyerine Atv’de yayına giren Alev Alev dizisi ile devam etti. 2012 senesinde Türker İnanoğlu’nun yapımcılığında “Alev Alev” adlı dizide İlker İnanoğlu, Rojda Demirer, Berk Oktay, Hande Soral beraber başrolde oynadı.

2013 senesinde Star TV’de yayına giren ve Gizem Karaca, Berk Oktay, Şükrü Özyıldız ile beraber rol aldığı “Benim Hala Umudum Var” adlı dizide Hakan kişiliğini canlandırdı.

Berk Oktay, 2013 eylül ayında evinde beslediği Cash adında Rottweiler cinsi köpeğinin saldırısına uğrayarak yüzünden yaralı olarak kurtuldu, hastanede yüzüne 35 dikiş atıldı.

Berk Oktay, 21 Ağustos 2016 tarihinde Merve Şarapcıoğlu ile evlendi. Çiftin nikahını Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar kıydı. 2018 senesinin Mayıs ayında boşanmak için mahkemeye başvurdu. 18 Şubat 2020 tarihinde boşandılar.

9 Nisan 2017 tarihinde Fox Tv‘de oynamaya başlayan Limon Film’in yapımcılığını üstüne aldığı, konusunu Süleyman Çobanoğlu yazdığı, yönetmenliğini Volkan Kocatürk ve Eray Koçak‘ın yaptığı “Savaşçı” adlı Tv dizisinde başrollerde Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer, Alican Albayrak, Hakan Dinçkol ve Doğan Bayraktar oynadı.

Filmleri ve dizileri :
2017 – Savaşçı (Yüzbaşı Kağan Bozok)(TV Dizisi)
2015 – İlişki Durumu: Karışık (Can)(TV Dizisi)
2014 – Aşktan Kaçılmaz (Berzan) (TV Dizisi)
2013 – Benim Hala Umudum Var (Hakan Demirer)(TV Dizisi)
2012 – 2013 – Alev Alev (Murat)(TV Dizisi)
2010 – 2010 – Umut Yolcuları (Sinan)(Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2009 – 2012 – Arka Sokaklar (Sinan)(TV Dizisi)
2008 – 2009 – Akasya Durağı (Murat Aydın)(TV Dizisi)
2007 – 2008 – Tatlı Bela Fadime (Levent)(TV Dizisi)
2002 – O Şimdi Asker (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün